Trwa ładowanie...

Linia wołomińska bez Wspólnego Biletu

Od 1 lipca mieszkańcy Ząbek, Zielonki, Kobyłki i Wołomina nie będą mogli korzystać z biletów ZTM w pociągach Kolei Mazowieckich

Share
Linia wołomińska bez Wspólnego Biletu
d3rv23w

Dla większości mieszkańców powiatu oznacza to zwiększenie kosztów codziennych dojazdów do pracy czy szkoły. Zamiast jednego biletu ZTM ważnego w obu strefach biletowych, będą musieli kupować bilet KM do przystanku Warszawa Zacisze-Wilno oraz bilet ZTM ważny tylko w pierwszej strefie.

Według samorządowców z linii wołomińskiej ZTM oraz Warszawa mają zbyt wygórowane oczekiwania finansowe w zakresie dopłat do Wspólnego Biletu. Z kolei ZTM uważa, że tak naprawdę zwiększenie ich udziału w finansowaniu tej oferty wynika przede wszystkim z konieczności ujednolicenia przez ZTM zasad dopłat do Wspólnego Biletu obowiązujących w całej aglomeracji - a takie rozwiązanie było samorządowcom komunikowane od dawna.

Władze Wołomina zwróciły się jednocześnie do prezydenta Warszawy z prośbą o stworzenie dla mieszkańców gminy specjalnej oferty taryfowej. W najbliższym czasie będą prowadzone w tej sprawie rozmowy.

d3rv23w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rv23w
d3rv23w