Trwa ładowanie...

Linia Z20 na Białołękę zostaje!

Linię uruchomioną na czas remontu ulicy Mochtyńskiej, po zakończeniu prac remontowych planuje pozostawić na stałe

Linia Z20 na Białołękę zostaje!
d26oxfm
d26oxfm

Po przywróceniu ruchu na ulicy Mochtyńskiej ZTM planuje utrzymanie połączenia, które obecnie realizuje linia Z20. Autobusy, tak jak obecnie, będą rozpoczynały trasę na pętli Olesin, dalej będą jechały ulicą Kobiałka przez most nad Kanałem Żerańskim do ulicy Płochocińskiej, do przystanku kolejowego Warszawa Żerań (i dalej do ulicy Modlińskiej). Będzie tam można przesiąść się do pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej (linie S3 i S9) oraz Kolei Mazowieckich i unikając korków dojechać do centrum Warszawy. Obecnie kończy się proces przygotowania do przebudowy układu przystanków autobusowych w sąsiedztwie stacji kolejowej Warszawa Żerań. Pozwoli to na skrócenie drogi, jaką muszą pokonać pasażerowie pomiędzy przystankiem autobusowym a kolejowym.

W celu określenia popularności linii wśród mieszkańców osiedla „Regaty”, Zarząd Transportu Miejskiego przeprowadził badania. Zgodnie z ich wynikami, linia cieszy się największym zainteresowaniem w dni powszednie, w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego. W dzień powszedni, między godziną 6.50 a 7.50 z linii korzysta 170 pasażerów, co daje zapełnienie autobusu w granicach 50 proc. W weekendy oraz poza godzinami szczytu liczba pasażerów w 80-miejscowym autobusie nie przekracza 15 osób.

Biorąc pod uwagę wyniki badań oraz stałą organizację komunikacji miejskiej w tym rejonie postanowiono, że linia będzie kursowała w dni powszednie, w godzinach szczytu komunikacyjnego.

.......................................................................................................................................................................

d26oxfm

Osiedle „Regaty” położone jest w płn.-wsch. Białołęce, w okolicach skrzyżowania ulic Kobiałka i Frachtowej. Wraz z rozpoczęciem remontu ulicy Mochtyńskiej, przy jednoczesnym wyłączeniu jej z ruchu, autobusy linii 120 straciły możliwość obsługi osiedla „Regaty”. Uruchomiono wówczas zastępczą linię Z20 kursującą na trasie: OLESIN – Kobiałka – Płochocińska – Modlińska – ŻERAŃ FSO. W związku z dużym zainteresowaniem linią w godzinach szczytu komunikacyjnego, Zarząd Transportu Miejskiego planuje utrzymanie linii po zakończeniu remontu. Dzięki temu, mieszkańcy osiedla uzyskają na stałe połączenie z przystankiem kolejowym Warszawa Żerań, na którym zatrzymują się pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich jadące w kierunku centrum Warszawy. Podróż pociągiem na odcinku Warszawa Żerań – Warszawa Śródmieście / Warszawa Centralna zajmuje ok. 25 minut. Do stacji kolejowej Warszawa Zachodnia można dojechać w ok. 30 minut.

d26oxfm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26oxfm