Trwa ładowanie...
dpf56o6

Lodowisko na chodnikach. Wystarczy sekunda, by się połamać

Spieszę się do pracy, wysiadam z autobusu i po chwili leżę na ziemi. Na chodniku zalega gruba warstwa lodu. Podnoszę głowę - oblodzona ścieżka ciągnie się przez kilkadziesiąt metrów. Zima paraliżuje miasto.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lodowisko na chodnikach. Wystarczy sekunda, by się połamać
(Agencja Gazeta)
dpf56o6

Co raz więcej mieszkańców skarży się na źle odśnieżone chodniki w mieście, Trzeba iść bardzo powoli, by się nie przewrócić i nie połamać. Jedna z mieszkanek Warszawy opisała historię, która zakończy się tragicznie. Jej mama, wracając z pracy, przewróciła się na zamarzniętym chodniku i rozcięła głowę. Lekarze, którzy przyjechali na miejsce, stwierdzili złamanie kręgosłupa. Teraz czeka ją długa rehabilitacja. Córka apeluje do miasta o odśnieżanie chodników, a nie tylko dróg.

WawaLove.pl
Podziel się

Co na to stołeczni urzędnicy? - Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za zimowe utrzymanie warszawskich ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej oraz chodników nieprzylegających do nieruchomości. Zajmuje się także przystankami komunikacji miejskiej, kładkami i dojściami do stacji metra - informuje WawaLove Zofia Kłyk z ZOM.

dpf56o6

Zobacz wideo: Paraliż komunikacyjny w Warszawie po opadach śniegu

Zgodnie z przepisami, jeśli chodnik przylega do nieruchomości, to właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek o niego zadbać. Często jednak nie wiemy, do kogo należy teren i gdzie skierować prośbę o odśnieżenie. - Jeżeli mieszkaniec widzi ulicę lub chodnik wymagający odśnieżenia, najlepiej jest zgłosić to do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115, gdzie zostanie ustalony zarządca, który następnie będzie zmobilizowany do zabezpieczenia nawierzchni przed śliskością. Sprawę można skierować również do straży miejskiej, która może upomnieć zarządcę, aby zadbał o chodnik, a w przypadku niewywiązania się ze swoich obowiązków, ma możliwość nałożenia mandatu - mówi WawaLove Zofia Kłyk.

WawaLove.pl
Podziel się

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też:Miasto musi zapłacić 6,1 miliona zł za kawałek terenu na Polu Mokotowskim

dpf56o6

Podziel się opinią

Share

dpf56o6

dpf56o6