Trwa ładowanie...
d40lnwr
wisła

Łodzi groziło przewrócenie. Szybka akcja policji na Wiśle

Do groźnej sytuacji doszło na Wiśle, na wysokości miejscowości Świerże Górne. Łódź zawiesiła się na progu spiętrzającym. Pomogli funkcjonariusze kozienickiej policji, którzy pełnili służbę na rzece.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łódź zawiesiła się na progu spietrzającym
Łódź zawiesiła się na progu spietrzającym (Policja Mazowiecka)
d40lnwr

Policjanci, gdy tylko zauważyli łódź, natychmiast powiadomili dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach oraz Straż Pożarną.

W czasie wzywania pomocy policjanci podpłynęli do łodzi. W każdej chwili groziło jej wywrócenie się. Okazało się, że płynęła nią cała rodzina. Funkcjonariusze zabrali z pokładu dwie dziewczynki w wieku 11 i 13 lat i przetransportowali je na brzeg rzeki. Następnie wrócili, aby pomóc rodzicom.

Na miejsce dotarli strażacy z Kozienic i OSP Świerże Górne. Przy współpracy z policjantami i osobami prywatnymi udało się bezpiecznie wyprowadzić łódź, która popłynęła dalej.

d40lnwr

- Policja apeluje, aby szczególnie na tym odcinku rzeki Wisły zachować szczególną ostrożność, ponieważ występuje tam próg spiętrzający, a jego pokonanie jest trudne i ograniczone, zwłaszcza dla większych łodzi. Pamiętajmy, że woda to żywioł i wymaga dużo pokory i rozsądku od pływających – apeluje mł. asp. Ilona Tarczyńska z policji mazowieckiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d40lnwr

Podziel się opinią

Share

d40lnwr

d40lnwr