Trwa ładowanie...

Łomianki zablokują wyjazd na Gdańsk. Spodziewajcie się ogromnych utrudnień

W piątek od godziny 15:00 droga K7 z Warszawy w stronę Gdańska będzie zamknięta. Powodem jest protest organizacji Łomianki Razem, której członkowie domagają się przyspieszenia budowy drogi ekspresowej S7. Pikieta ma potrwać 2 godziny.

Share
Łomianki zablokują wyjazd na Gdańsk. Spodziewajcie się ogromnych utrudnień
Źródło: Autokult.pl, Fot: Marcin Łobodziński
duk4cgn

Protest pod hasełm "Teraz albo nigdy" odbędzie się na skrzyżowaniu ulicy Sierakowskiej i Kolejowej w Łomiankach.

"Będziemy blokować trasę DK7 na rzecz przywrócenia funduszy na realizację budowy trasy S7 na skraju Puszczy Kampinoskiej (wariant 2). Drugim naszym postulatem jest przyspieszenie prac związanych z wydaniem decyzji środowiskowej dla tego odcinka. Decyzja miała być wydana do końca tego roku. Po raz kolejny przesunięto termin jej wydania na koniec stycznia 2018 i trudno nam uwierzyć, że to po raz ostatni" - informuje organizacja Łomianki Razem.

duk4cgn

Jak pisaliśmy już kilka miesięcy temu na WawaLove, budowa obwodnicy wzbudza wiele kontrowersji wśród mieszkańców.

Mieszkańcy Łomianek borykają sie z dużym problemem. Codziennie przez drogę DK7 w godzinnach porannych i godzinach szczytu tworzą się kilkukilometrowe korki. Głównie od strony Gdańska, Olsztyna i lotniska w Modlinie.

Jeśli dzisiejszy protest nie przyniesie rezultatów, to będzie odbywał się co miesiąc. Wiadomo już, że kolejne wydarzenie zaplanowane 2 lutego na godzinę 17:00.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Oprac. Kinga Trzeszczkowska

duk4cgn

Podziel się opinią

Share
duk4cgn
duk4cgn