Trwa ładowanie...

LOT podjął decyzję ws. połączenia z Chinami i wydłuża zawieszenie rejsów

LOT reaguje na epidemię koronawirusa. Władze polskiego przewoźnika zdecydowały o wydłużeniu zawieszenia rejsów z Warszawy do Pekinu. Połączenie miało być wstrzymane do 9 lutego, ale już wiadomo, że samoloty nie będą latać na tej trasie do końca miesiąca.
Share
Warszawa. LOT wstrzymał rejsy do Chin do końca lutego
Warszawa. LOT wstrzymał rejsy do Chin do końca lutegoŹródło: PAP, Fot: PAP
d42nax3

Decyzja Polskich Linii Lotniczych jest związana z epidemią koronawirusa, którego główne ognisko znajduje się w mieście Wuhan w Chinach.

Jak zastrzegły władze LOT-u, "bezpieczeństwo pasażerów oraz członków załóg Polskich Linii Lotniczych LOT jest naszym najwyższym priorytetem".

W oficjalnym komunikacie przewoźnik podał, że podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą i Pekinem do 29 lutego br. w związku z komunikatami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o rozprzestrzenianiu się koronawirusa 2019-nCoV.

d42nax3

Zobacz też: Beata Mazurek skrytykowała PO. Małgorzata Kidawa-Błońska jej odpowiedziała

– Na bieżąco monitorujemy komunikaty WHO - zapewnił rzecznik LOT-u Michał Czernicki. – Pozostajemy w kontakcie z przedstawicielami sztabu przy Kancelarii Premiera, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego – dodał.

Przypomnijmy, że Polskie Linie Lotnicze zdecydowały o zawieszeniu lotów do i z Chin w ostatni piątek. Wcześniej taką samą decyzję podjęło kilkunastu innych przewoźników z całego świata.

d42nax3

LOT nie jest jednak jedyną linią lotniczą, która łączy Polskę z Chinami. Do Państwa Środka nadal można dostać się samolotami Air China.

W Polsce nie potwierdzono żadnego przypadku zarażenia koronawirusem z Chin. Na całym świecie podobnych przypadków jest już ponad 20 tysięcy. Z powodu ciężkiej i skomplikowanej choroby płuc zmarło co najmniej 426 osób.

Nowy koronawirus prawdopodobnie pojawił się pod koniec 2019 roku na targu owoców morza w Wuhan w Chinach. We wtorek rano czasu lokalnego chińskie media poinformowały, że liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrosła w Chinach do 106, a zarażonych nim są już tam ponad 4 tysiące osób.

Objawy zakażenia nowym wirusem to gorączka i suchy kaszel, później mogą się pojawić zaburzenia układu oddechowego, wymagające leczenia szpitalnego. Koronawirus wywołuje zapalenie płuc, które w niektórych przypadkach bywa śmiertelne.

Źródło: RDC

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42nax3

Podziel się opinią

Share
d42nax3
d42nax3