Trwa ładowanie...

Lotnisko Chopina w Warszawie. Straż Graniczna przechwyciła walizki pełne heroiny

Nadwiślański Oddział Straży Granicznej przejął ponad 11 kg heroiny o wartości około 4,5 mln złotych. Narkotyki zostały ukryte w walizkach podróżnego, obywatela Wielkiej Brytanii.

Share
Lotnisko Chopina w Warszawie. Straż Graniczna przechwyciła walizki pełne heroiny
Źródło: straż graniczna
d231rdr

Do ujawnienie dużych ilości heroiny doszło na Lotnisku Chopina po przylocie samolotu z Dohy, stolicy Kataru. Do kontroli granicznej stawił się 51-letni mężczyzna, obywatel Wielkiej Brytanii narodowości burundzkiej.

Straż Graniczna podejrzewała go o przemyt znacznych ilości narkotyków. Potwierdziła to szczegółowa kontrola bagaży podróżnego. Psy Służby Celno - Skarbowej wykryły w nich obecność środków odurzających. Do ścian walizek było przyklejonych osiem pakietów heroiny.

Mężczyzna próbował ukryć zapach przemycanego narkotyku wkładając do walizek egzotyczne mieszanki przypraw.

d231rdr

Szczegółowe badania w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej Straży Granicznej potwierdziły, że przemycana heroina jest wysokiej jakości narkotykiem. Można było z niego uzyskać co najmniej 25 tys. działek dilerskich. Ujawnione narkotyki miały trafić na rynek jednego z krajów Unii Europejskiej.

Źródło: straż graniczna

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut przemytu znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Brytyjczyka na trzy miesiące.

Źródło: Nadwiślańska Straż Graniczna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d231rdr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d231rdr
d231rdr