Trwa ładowanie...

Lotnisko Chopina z kolejnym rekordem

Od początku roku 2015 r. na lotnisku obsłużonych zostało 9,7 mln osób
Share
Lotnisko Chopina z kolejnym rekordem
d2ako1b

Ponad 950 tys. osób zostało odprawionych na Lotnisku Chopina tylko w październiku 2015. To o 4 proc. lepiej niż rok wcześniej. To także trzynasty z rzędu rekordowy miesiąc warszawskiego lotniska.

W październiku na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało dokładnie 954 200 pasażerów, czyli o 4 proc. więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Liczba pasażerskich operacji lotniczych, obejmująca operacje przewoźników tradycyjnych i niskokosztowych, zmniejszyła się w tym okresie o 3 proc. i wyniosła 10,5 tys.

- Po raz kolejny udało nam się pobić rekord w liczbie obsłużonych pasażerów przy znacząco zmniejszonej liczbie operacji lotniczych. Świadczy to, że samoloty latają rzadziej, za to bardziej wypełnione. To bardzo dobra wiadomość dla linii lotniczych, które również notują bardzo dobre wyniki na naszym lotnisku – wyjaśnia Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina .

d2ako1b

Od początku roku 2015 r. na lotnisku obsłużonych zostało 9,7 mln osób, czyli 6,3 proc. więcej niż w ciągu dziesięciu miesięcy ub. roku. Z tego w ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 8,7 mln pasażerów (wzrost o 7,5 proc.), a w ruchu krajowym 999 tys. (spadek o 3,6 proc.).

Przeczytajcie też: Zanieczyszczenie powietrza w stolicy.*Inspektorat przygotuje aplikację*

d2ako1b

Podziel się opinią

Share
d2ako1b
d2ako1b