Trwa ładowanie...
d206r63

Lotnisko Modlin zamknięte do końca roku!

Powodem zamknięcia lotniska są błędy w wykonaniu pasa startowego
Share
Lotnisko Modlin zamknięte do końca roku!
d206r63

Decyzję o zamknięciu pasa startowego dla samolotów na lotnisku Modlin podjął wczoraj nadzór budowlany. Jutro ma się rozpocząć jego naprawa. "Wygląda na to, że wyszły błędy w wykonaniu" - powiedział prezes modlińskiego portu lotniczego Piotr Okienczyc - donosi rozgłośnia RMF FM.

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął wczoraj dwa betonowe odcinki, po 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego modlińskiego lotniska. W związku z tym może ono obsługiwać tylko samoloty, którym wystarczy droga startowa o długości ok. 1500 m.

Władze lotniska są w stałym kontakcie z firmą, która wybudowała pas startowy i że wykonawcy zostali powiadomieni, iż "mają natychmiast przystępować do prac naprawczych".

d206r63

Niestety wygląda na to, że wyszły błędy w wykonaniu. Natomiast ekspertyza będzie robiona od jutra, żeby dokładnie stwierdzić co jest rzeczywistą przyczyną, aż takich uszkodzeń i później będziemy wyciągać z tego wnioski - podkreślił Piotr Okienczyc.

Od sobotniego popołudnia loty przekierowywane były z lotniska modlińskiego przede wszystkim na warszawskie Lotnisko Chopina. Wg szacunków do końca roku z Modlina miało odlecieć około 40 tys. pasażerów. Każdy dzień bez odpraw to dla portu strata rzędu 180 tys. złotych.

d206r63

Podziel się opinią

Share
d206r63
d206r63