Trwa ładowanie...

"Lustrzane odbicie 30-latków". Wyjątkowa premiera spektaklu "Szczekające Psy" w Teatrze TrzyRzecze

Premiera sztuki miała miejsce w maju 1999 r. w Bush Theatre w Nowym Jorku.

"Lustrzane odbicie 30-latków". Wyjątkowa premiera spektaklu "Szczekające Psy" w Teatrze TrzyRzecze
d40a38l
d40a38l

28 i 30 czerwca o godz. 19:30 w "Teatrze TrzyRzecze" w Warszawie odbędzie się polska premiera sztuki „Dogs Barking” ("Szczekające Psy") Richarda Zajdlica. Spektakl, który zdobył międzynarodowe uznanie wyreżyseruje Maciej Wiktor. Stworzono projekt na najwyższym poziomie, oparty na wyjątkowej dbałości o szczegóły profesjonalnej produkcji spektaklu. Projekt czwórki niezwykle zdolnych artystów możecie wesprzeć poprzez "crowdfundingową" platformę wspieram.to .

Premiera spektaklu miała miejsce w maju 1999 r. w Bush Theatre w Nowym Jorku. „Dogs Barking” to sztuka niewątpliwie osadzona we współczesnych realiach. Portret wielkomiejskich karierowiczów umiejscowiony w latach ’90 w Londynie, w niczym nie odbiega od dzisiejszego krajobrazu Warszawy.

Akcja rozgrywa się w mieszkaniu Alex – 30 letniej buisness women, która próbuje rozwiązać sprawy mieszkaniowe ze swoim byłym partnerem – Neil’em. Emocjonalna przemoc, którą bohaterzy zaczynają wobec siebie stosować eskaluje. Autor bierze pod lupę relację romantyczną, siostrzaną i przyjacielską, doprowadzając swoich bohaterów do wściekłości na miarę tytułowych
psów.

Zamysłem reżysera i aktorów jest jednak nie tworzenie spektaklu obyczajowego w proporcji 1:1, ale w kontrze do normalnych problemów i dialogów bohaterów sztuki, pragną stworzyć odrealnioną, koszmarno-baśniową oprawę tej sztuki, odnosząc ją do „Piotrusia Pana”. Ten wieczny chłopiec uciekający od odpowiedzialności za swoje czyny, jest ich kluczem do odczytania tego tekstu i otwarcia w nim nowego pokładu znaczeń.

d40a38l

Lustrzane odbicie pokolenia 30-latków

W bohaterach sztuki, jak w zwierciadle mogą się przejrzeć dzisiejsi 30-latkowie. Każdy widz, w jednym z czwórki bohaterów znajdzie swoje odbicie. To spektakl o pokoleniu, które utknęło między zaradnością, a samodzielnością, wolnością, a braniem odpowiedzialności. Czego się boją: tego, jakie będą konsekwencję ich czynów, a może ich braku?

Obsada

W spektaklu główne role zagrają: Marek Hucz (Niel) - absolwent wydziału dramatu krakowskiej PWST, Ewa Kunert (Alex) – absolwentka szkoły Actors’ Temple w Londynie, coach techniki Sanforda Meisnera w Laboratorium Meisnera, Maria Patykiewicz (Vicky) - absolwentka aktorstwa metodycznego w Instytucie Teatralnym i Filmowym im. Lee Strasberga w Nowym Jorku oraz Robert Martyniak (Ray) – aktor filmowy, serialowy, współpracujący z teatrem XL w Warszawie, absolwent techniki Meisnera w Laboratorium Meisnera w Warszawie.

d40a38l

Reżyseria

Spektakl wyreżyseruje Maciej Wiktor. Od lat związany z filmem (reżyser, scenarzysta) i teatrem (dramaturg). Reżyseruje krótkometrażowe fabuły, które poza nagrodami w Portugalii, Argentynie, Macedonii i Polsce, były wyświetlane na festiwalach w Niemczech, Rosji, Szwecji, Serbii, Chorwacji, Ukrainie, Francji, Anglii, Irlandii, Libanie, Maroku, USA, Kanadzie, Słowenii. Ostatnia "Kłamca" była pokazywana na 40 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w tym roku.

Wyjątkowa dbałość o szczegóły

Spektakl powstał dzięki zaangażowaniu czwórki przyjaciół-aktorów, którzy postanowili wspólnie stworzyć to dzieło. Przebyli długą drogę do realizacji swojego marzenia, począwszy od przetłumaczenia angielskiej sztuki, na scenografii skończywszy. Stworzono projekt na najwyższym poziomie, oparty na wyjątkowej dbałości o szczegóły profesjonalnej produkcji spektaklu.

Bilety dostępne TUTAJ oraz w kasie teatru przy ulicy Suzina 6.

d40a38l

Projekt możecie wesprzeć poprzez "crowdfundingową" platformę wspieram.to .

d40a38l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40a38l