Trwa ładowanie...

Macierewicz w konflikcie ze stołecznym ratuszem? Chodzi o organizację historycznych obchodów

Mamy komentarz miasta w tej sprawie.

Macierewicz w konflikcie ze stołecznym ratuszem? Chodzi o organizację historycznych obchodów
d4my0fy
d4my0fy

Spór na linii warszawski ratusz - Ministerstwo Obrony Narodowej? Według tygodnika "Wprost" resortowi Antoniego Macierewicza zależy na organizacji obchodów 78. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę. Do tej pory odpowiadało za to miasto. WawaLove.pl zdobyło komenatrz ratusza w tej sprawie.

Jak podaje tygodnik "Wprost", minister Antoni Macierewicz poinformował miasto, że przejmuje organizację obchodów. Tak wynika z informacji podanych przez osobę związaną z przygotowaniem uroczystości.

Minister obrony miał wysłać list do Hanny Gronkiewicz-Waltz, w którym informuje, że to Ministerstwo Obrony Narodowej zorganizuje tegoroczne obchody. Dlaczego? Macierewicz ma argumentować swoją decyzję tym, że podczas uroczystości obecne ma być wojsko (pododdział batalionu), a samo wydarzenie ma charakter państwowy i ich organizacja to sprawa resortu.

Według "Wprost", urzędnicy z ratusza mieli być zaskoczeni dokumentem otrzymanym z Ministerstwa Obrony Narodowej. Wystosowano odpowiedź, w której podkreślono, że to miasto jest organizatorem obchodów na mocy porozumienia ze Związkiem Sybiraków. – Ratusz dysponuje terenem, pomnikiem, mikrofonem – ucina nasz rozmówca z kręgów zbliżonych do miasta.

Kto będzie organizatorem? Jest komentarz miasta

Czy rzeczywiście doszło do konfliktu pomiędzy MON a stołecznym ratuszem? O to WawaLove.pl zapytała rzecznika warszawskiego urzędu Bartosza Milczarczyka. W rozmowie z naszym serwisem potwierdził, że wspomniane przez "Wprost" pismo zostało dostarczone do urzędu.

d4my0fy

- W odpowiedzi przypomnieliśmy liczne porozumienia z środowiskami kombatanckimi na mocy których miasto odpowada za opiekę nad miejscami pamięci czy organizacją obchodów - mówi Milczraczyk.

- Jak co roku wystąpiliśmy do Ministesrtwa Obrony Narodowej o wsparcie i o oprawę wojskową. Miasto od kilkunastu lat jest organizatorem tych uroczystości: zarówno 17 września w rocznię agresji sowieckiej na Polskę, jak również 27 września w ramach rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego - dodaje rzecznik.

Co na to Ministerstwo Obrony Narodowej? - Przyjęli to do wiadomości. Argumenty przekonały resort, a my dodatkowo zaprosiliśmy ich do współpracy, licząc, że te ustalenia będą respektowane przez MON - podkreśła Bartosz MIlczarczyk.

Źródło: Wprost.pl

d4my0fy

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Protest przed Ministerstwem Środowiska. Interweniowała policja

d4my0fy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4my0fy