Trwa ładowanie...

Mają po 14 lat. Usłyszeli 23 zarzuty!

Wtargnęli do domu i grozili pobiciem

Mają po 14 lat. Usłyszeli 23 zarzuty!
d2m7rzq
d2m7rzq

Wola. Dwaj 14-latkowie zostali ujęci przez policję. Odpowiedzą m.in. za włamania do skrzynek pocztowych, mieszkań i piwnic oraz za zniszczenia ścian na klatce schodowej.

Swój proceder ciągnęli od miesięcy. Do komendy przy Żytniej trafiały sygnały o włamaniach do skrzynek pocztowych i dewastacji ścian budynku w jednym z bloków przy ul. Płockiej. Sprawcy nie tylko niszczyli elewację i skrzynki pocztowe, ale również otwierali listy!

Wolscy policjanci mieli pewne podejrzenia, ale nie mieli dowodów. Przełom nastąpił, gdy jeden z mieszkańców bloku zawiadomił policjantów o brutalnym rozboju - młodzi ludzie wtargnęli dwukrotnie do jego mieszkania i grożąc pobiciem, ukradli mężczyźnie 10 złotych.

d2m7rzq

Byli to dwaj 14-latkowie, Igor i Mateusz. Zostali zatrzymani, a podczas przesłuchania jeden z nich przyznał się do włamań do skrzynek pocztowych. Chodziło mu głównie o pieniądze lub karty płatnicze. Policjanci ustalili też, że oprócz 7 usiłowań włamań do skrzynek sprawca ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. W niektórych pomagał mu jego kolega, Mateusz.

Policjanci udowodnili nieletnim 4 włamania do mieszkań i piwnic w tym bloku. Łupem padły głównie elementy metalowe, które 14-latkowie sprzedawali na złomie, udowodniono im też zniszczenia ścian. Starty oszacowano na prawie 9 tysięcy złotych.

Co się z nimi stanie? Policjanci przedstawili im 23 zarzuty. Obecnie Igor przebywa w ośrodku wychowawczmy, gdzie został umieszczony zgodnie z decyzją sądu rodzinnego za wcześniej popełnione przestępstwa. Policjanci przekazali już materiały sprawy do sądu rodzinnego i nieletnich.

d2m7rzq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m7rzq