Trwa ładowanie...

Maja Popielarska zaprasza miłośników wiosennych ogrodów

Planujesz aranżację ogrodu i poszukujesz inspiracji do działania? Na targach znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do przygotowania pięknego i profesjonalnego ogrodu lub ogródka działkowego.

Share
Maja Popielarska zaprasza miłośników wiosennych ogrodów
d46ymi5

Masz dom i ogród? Kochasz zieleń? 7-9 kwietnia odwiedź warszawskie Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days!

Spotkanie i warsztaty aranżacji balkonów z Mają Popielarską, przestrzenne aranżacje ogrodów gotyckich, renesansowych i barokowych, pokaz i warsztaty florystyczne, porady projektantów i architektów krajobrazu, prezentacje Instytutu Ogrodnictwa oraz kącik porad dla działkowców i świadomych konsumentów - to wszystko i wiele więcej czeka na odwiedzających targi Green Days, w dniach 7-9 kwietnia, w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.

Ponadto w ramach targów zaplanowano wielki kiermasz ogrodniczy, a wystawcy zaprezentują kwiaty, sprzęt ogrodniczy, rośliny i wyposażenie ogrodowe: od mebli, przez ogrodzenia, po rzeźby i fontanny. Niezmotoryzowanych na targi zabiorą bezpłatne autobusy z dworca centralnego i zachodniego. Na odwiedzających czekają prezenty: cebulki tulipanów i nawóz do kwiatów. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić targi?

d46ymi5

Znajdziesz wszystko: od projektu ogrodu po wyposażenie

Planujesz aranżację ogrodu i poszukujesz inspiracji do działania? Na targach znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do przygotowania pięknego i profesjonalnego ogrodu lub ogródka działkowego. Wystawa została podzielona na sześć salonów tematycznych: Architektury Krajobrazu, Małej Architektury, Ogrodnictwa, Florystycznym, Techniki Ogrodniczej i Pszczelarstwa. Podczas targów zaprezentują się architekci krajobrazu i projektanci ogrodów, producenci i dystrybutorzy roślin ogrodowych, kwiatów, sprzętu ogrodniczego, a także wyposażenia ogrodowego: mebli, ogrodzeń, bram, rzeźb, ogrodowych, fontann i oświetlenia ogrodowego. Zaprezentowany zostanie także sprzęt związany z produkcją miodu, a także „miodowa” żywność, suplementy i kosmetyki.

Spotkasz Maję Popielarską

Twarzą imprezy będzie Maja Popielarska - dziennikarka TVN i gospodyni programu "Maja w ogrodzie", najchętniej oglądanego programu o tematyce ogrodowej w polskiej telewizji, a także autorka wielu publikacji o aranżacji i pielęgnacji ogrodów. 8 kwietnia, na targach, Maja poprowadzi warsztaty z projektowania i aranżacji tarasów i ogrodów. Odbędą się również spotkania autorskie, podczas których Maja będzie podpisywać książki i odpowiadać na pytania fanów.

Historyczne aranżacje ogrodów i piękne pokazy kwiatów

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów na 280 metrach kwadratowych zaprezentuje aranżacje ogrodów w stylu gotyckim, renesansowym i barokowym. Po ogrodach spacerować będą edukatorzy w strojach z epoki, od których wszyscy odwiedzający to niezwykłe stoisko dowiedzą się więcej o historycznych ogrodach. Pięknie zapowiada się również ekspozycja Bogdana Królika, największego polskiego producenta kwiatów cebulowych, zwanego polskim Królem Tulipanów. Pokaz Florystyczny przygotowuje Centrum Ogrodnicze Bronisze, a Forum Kwiatowe warsztaty: "Bukiet w stylu Boho" i "Ogrody zamknięte w szkle". I właśnie tych, którzy do dyspozycji mają tylko balkon zainteresują rozwiązania "Green Farm", czyli kompaktowe szklarnie na balkon lub taras. Na stoisku firmy Jurand i Synowie zobaczymy rzeźby, figury i fontanny ogrodowe, stoisko DAKEL PPU zaprezentuje kute ogrodzenia, bramy i inne metalowe rozwiązania dla domu i ogrodu, a HERBEĆ ekspozycję mini-basenów Jacuzzi. Na odwiedzających czeka również kiermasz ogrodniczy, gdzie na 500
m2 będzie można przebierać w wielu pięknych roślinach ogrodowych.

Zapraszamy na ciekawe warsztaty

W programie targów zaplanowano szereg wydarzeń edukacyjnych. Na profesjonalistów czekają warsztaty projektowe – Projektowanie niskobudżetowe, przygotowane przez Katedrę Sztuki Krajobrazu SGGW, a całodniowe, bezpłatne warsztaty projektowania za pomocą Vectorworks poprowadzi dr inż. arch. Magdalena Gruna. Dla wszystkich posiadaczy ogrodów i ogródków działkowych, a także zwykłych konsumentów spotkania w ramach Kącika Porad dla Działkowca i Kącika Porad dla Świadomych Konsumentów, a także prezentacje Instytutu Ogrodnictwa, jak np.: prezentacja mało znanych warzyw i owoców. W Salonie Pszczelarstwa konferencja poświęcona apiterapii, czyli leczeniu produktami pszczelimi i "Pasieka Edukacyjna" - projekt edukacyjny promujący pszczelarstwo. Podczas targów zaprezentowane zostaną też pokazy arborystyczne, czyli jak bezpiecznie chodzić po drzewach, gdy wymaga tego ich pielęgnacja. Odwiedzający targi Green Days wrócą z imprezy z mnóstwem dodatkowej wiedzy o roślinach, ogrodnictwie i pszczelarstwie.

d46ymi5

Kiedy na Green Days?

Targi Green Days 7-9 kwietnia w Ptak Warsaw Expo, w Nadarzynie koło Warszawy. Równocześnie w centrum odbędą się także największe w Polsce Targi Zoologiczne Warsaw Animals Days. Niezmotoryzowanych na targi zabiorą bezpłatne autobusy z dworca centralnego i zachodniego.

Szczegóły na www.dni-zieleni.pl

Materiały prasowe

d46ymi5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46ymi5
d46ymi5