Trwa ładowanie...

Majówka 2018. Jakie utrudnienia czekają na mieszkańców

W rozpoczynający się weekend majowy warszawiaków czeka sporo uciążliwości. Utrudnienia potrwają do końca długiego weekendu.

Majówka 2018. Jakie utrudnienia czekają na mieszkańcówŹródło: Forum
d35e4pr
d35e4pr
  • Wtorek, 1 maja. Od godz. 10.00 do godz. 16.00 planowane jest zgromadzenie publiczne. Przemarsz rozpocznie się na ul. Kopernika w rejonie skrzyżowania z ul. Bartoszewicza. Dalej uczestnicy ruszą ul. Świętokrzyską i przez Nowy Świat przejdą na Krakowskie Przedmieście, gdzie w rejonie Domu Polonii planowane jest zakończenie przemarszu.

Kolejne zgromadzenie planowane jest w godz. 11.30 - 15.00. Zgromadzenie zbiera się w okolicy ronda de Gaulle’a, a następnie ruszy w przemarsz Nowym Światem i pl. Trzech Krzyży do al. Ujazdowskich w rejonie gmachu Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

Ostatnie z wtorkowych zgromadzeń odbędzie się w godz. 16.00 - 19.00. Uczestnicy przemarszu spotykają się na pl. Zamkowym. Dalej przejdą Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, przez rondo de Gaulle’a i pl. Trzech Krzyży dojdą na Al. Ujazdowskie również przed gmach KPRM.

  • Środa, 2 maja. W środę w godz. 14.30 - 17.30 biegacze uczczą dzień flagi. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w okolicy Cytadeli. Start odbędzie się na pl. Gwardii, następnie sportowcy ruszą ulicami Jeziorańskiego, Krajewskiego, gen. Zajączka, Śmiałą, pl. Słonecznym, Forteczną i Czarnieckiego. Następnie pobiegną wzdłuż ul. Krasińskiego i Wisłostradą do ul. Czujnej kończąc bieg na terenie Cytadeli.

To jedyne sportowe wydarzenie. O godz. 16.00 na Stadionie narodowym odbędzie się finał piłkarskiego Pucharu Polski pomiędzy Arką Gdynia a Legią Warszawa. Wcześniej w godz. 13.00 - 14.30 kibice zapowiedzieli przemarsz. Pochód ruszy z ul. Łazienkowskiej przez Czerniakowską, Most Łazienkowski, Wał Miedzeszyński i al. Poniatowskiego, gdzie zakończy się przed PGE Narodowym.

d35e4pr

Od 14.00 do 16.00 z ruchu wyłączony będzie obszar Saskiej Kępy w obszarze al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński. Przejezdny będzie wiadukt od ul. Saskiej przez Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych. Niewykluczone, że po meczu zamknięty zostanie także odcinek od ronda de Gaulle’a do ronda Waszyngtona.

Zobacz także: Polska jednym z najbezpieczniejszych dla kobiet krajów świata

  • Czwartek, 3 maja. Warszawskie ulice po raz kolejny opanują biegacze. Między 11.00 a 13.00 sportowcy wezmą udział w Biegu Konstytucji. W trakcie zawodów zamknięte będą ulice Myśliwiecka, Łazienkowska, Czerniakowska (jezdnia zachodnia), Szwoleżerów, Agrykola, al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Piękna, Górnośląska, Myśliwiecka, Hoene-Wrońskiego i Rozbrat w rejonie skrzyżowania z ul. Szarą.

Tuż przed głównym biegiem swoje zmagania rozpoczną najmłodsi. Dzieci wystartują z Parku Agrykola i pobiegną ul. Hoene-Wrońskiego, Górnośląską i Rozbrat. Ulice Hoene-Wrońskiego, Górnośląska (pomiędzy Hoene-Wrońskiego i Rozbrat), a także Rozbrat od ul. Książęcej będą wyłączone z ruchu już od godz. 6.00. Pozostałe ulice będą stopniowo zamykane od godz. 10.00, a ruch powróci tuż po zakończeniu biegu po godz. 13.00.

d35e4pr

Od 11.45 do 12:30 będzie miała też miejsce procesja upamiętniająca obchody Narodowego Święta 3 Maja. Przemarsz przejdzie ul. Gwintową, Gościniec i znowu Gwintową.

  • Sobota, 5 maja. Z okazji obchodów dnia strażaka i promocji Oficerów Państwowej Straży Pożarnej nastąpią utrudnienia w rejonie placów Piłsudskiego i Teatralnego. W godz. 12.00 - 14.30 przejdzie defilada trasą pl. Teatralny, Wierzbowa, pl. Piłsudskiego, Królewska, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, aż do Senatorskiej w okolicy pl. Teatralnego.

W godz. 14.15 - 16.00 będzie miało miejsce zgromadzenie publiczne przy ul. Długiej 13. Przemarsz odbędzie się ulicami Długą, Freta, Zakroczymską, Konwiktorską, Muranowską, Stawki, Okopową, Powązkowską do Ficowskiego.

  • Niedziela, 6 maja. Od godz. 9.00 do 22.00 na ul. Floriańskiej odbędzie się Jarmark Floriański. Utrudnienia dla kierowców zaczną się jednak już dzień wcześniej. Od 5 maja od godz. 20.00 do poniedziałku 7 maja do godz. 4.00 zamknięta będzie ul. Floriańska od posesji nr 14 do ul. ks. Kłopotowskiego.

Źródło: um.warszawa.pl/ztm.waw.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35e4pr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35e4pr