Trwa ładowanie...

Majówka 2020. Które sklepy są czynne?

W najbliższy piątek, 1 maja i niedzielę, 3 maja większość sklepów będzie nieczynna w związku z przypadającymi w te dni świętami. Zakupy będzie można natomiast zrobić w sobotę, 2 maja. Sprawdź, w jakich godzinach będą czynne sklepy.

Majówka 2020. Które sklepy są czynne?Źródło: Getty Images
d3rq85y
d3rq85y

Majówka 2020. Piątek, 1 maja

1 maja obowiązuje zakaz handlu. W ten dzień duże sklepy będą zamknięte. Handel będzie prowadzony tylko w najmniejszych placówkach. Aby do tego doszło, za kasą musi stanąć właściciel lub osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej. Czynne będą także stacje benzynowe.

Mogą być otwarte m.in. niektóre sklepy osiedlowe, w których klientów obsługuje właściciel, markety znajdujące się na dworcach kolejowych i Żabki, które działają również jako placówki pocztowe.

Majówka 2020. Sobota, 2 maja

Nie obowiązują ograniczenia w handlu. Trzeba jednak pamiętać o obostrzeniach, które wynikają ze stanu epidemii koronawirusa.

Zamknięte pozostaną sklepy w galeriach handlowych z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, i drogerii. Nadal nie mogą być otwarte wielkopowierzchniowe markety budowlane. Ograniczoną działalności mają restauracje i bary. Jedzenie można zamawiać tylko na wynos.

d3rq85y

Zakupy można będzie zrobić w następujących sklepach:

• Lidl – sklepy w dniach 30 kwietnia i 2 maja będą funkcjonowały zgodnie z regularnymi godzinami pracy.

• Polomarket – sklepy w dniach 30 kwietnia i 2 maja również będą funkcjonowały w standardowych, niezmienionych godzinach pracy.

• Tesco. W całodobowych sklepach Tesco 30 kwietnia zakupy zrobimy do godz. 23.00. Pozostałe sklepy będą czynne według standardowego grafiku, jednak nie później niż do godz. 23.00. W piątek i w niedzielę sklepy będą zamknięte. W sobotę 2 maja większość sklepów będzie czynna od 6.00 do 23.00.

d3rq85y

• Dino. Niektóre markety Dino w czwartek będą czynne do godz. 23.30. Standardowo markety będą czynne w godzinach od 6.00 do 23.00. Wyjątek stanowią te, które będą otwarte w krótszych niż standardowe godzinach, co związane jest z dostosowaniem ich funkcjonowania do lokalnych przepisów. Markety całodobowe będą czynne do godz. 23.30. Takie godziny będą też obowiązywały w sobotę.

• Kaufland. W późnych godzinach wieczornych zakupy zrobimy również w sklepach tej sieci. Obecnie większość sklepów funkcjonuje w godzinach 6.00-24.00. Te godziny będą obowiązywały również w czwartek 30 kwietnia. W sobotę 2 maja większość sklepów będzie czynnych od godz. 6.00 do godz. 23.30.

• Netto. Placówki sieci handlowej będą czynne w godzinach 6-22 zarówno w czwartek jak i w sobotę.

d3rq85y

• Aldi. Sklepy będą czynne w czwartek i w sobotę w godz. 6.00-22.00.

• Żabka. 1 i 3 maja obowiązują takie same zasady działalności jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Franczyzobiorcy sklepów Żabka mogą więc skorzystać z dopuszczonych przez ustawę wyłączeń. Jak przekazała sieć sklepów TVN 24, "decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach". W czwartek i sobotę sklepy będą czynne między 6.00 a 23.00.

• Biedronka. Większość sklepów będzie czynna od godz. 06:00 do godz. 24:00

d3rq85y

Majówka 2020. Niedziela, 3 maja

Święto Konstytucji 3 maja to dzień ustawowo wolny od pracy. Obowiązuje zakaz handlu. Zakupy możemy zrobić w niektórych sklepach osiedlowych, w których klientów obsługuje właściciel, w sklepach działające na zasadzie franczyzy (np. Żabka, Carrefour Express), aptekach, kwiaciarniach, marketach znajdujące się na dworcach kolejowych, stacjach paliw, placówkach pocztowych i lokalach gastronomicznych z ograniczeniami wynikającymi ze stanu epidemii.

Majówka 2020. Limity osób w sklepach

W związku z epidemią koronawirusa obowiązują limity osób w sklepach. Do placówek, których powierzchnia usługowa jest mniejsza niż 100 metrów kwadratowych, równocześnie mogą wejść maksymalnie 4 osoby na jedno stanowisko kasowe.

W sklepach, których powierzchnia usługowa jest większa niż 100 metrów kwadratowych przypada 1 osoba na 15 metrów kwadratowych tej powierzchni.

Źródło: TVN 24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3rq85y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rq85y