Trwa ładowanie...

Malutki dzik ukrył się pod zaparkowanym samochodem. "W pobliżu nie było ani jego matki, ani rodzeństwa”

Dwutygodniowy warchlaczek błąkał się po ulicach Targówka.

Share
Malutki dzik ukrył się pod zaparkowanym samochodem. "W pobliżu nie było ani jego matki, ani rodzeństwa”
d3z0idp

Strażnicy miejscy, którzy we wtorek rano patrolowali ul. Przy Wodzie na warszawskim Targówku, zauważyli młodego dzika, który wybiegł spod zaparkowanego samochodu. Maluch był sam.

Zbieg okoliczności sprawił, że strażnicy miejscy natrafili na warchlaczka. Funkcjonariusze patrolowali ul. Przy Wodzie, gdy im oczom ukazał się mały dzik, wybiegający spod jednego z zaparkowanych samochodów.

- Sprawdziliśmy dokładnie okolice, ale w pobliżu nie było ani jego matki, ani rodzeństwa. Zwierzątko miało zaledwie około dwóch tygodni. Nie poradziłoby sobie samo. - relacjonuje st. insp. Anna Boruta z Patrolu Eko Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Maleństwo zostało przewiezione do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. - Warchlaczek w każdej chwili mógł wpaść pod koła rozpędzonego samochodu. W związku z tym podjęliśmy decyzję o odłowieniu.

Maluch, choć wystraszony, był w dobrym stanie. W Ośrodku otrzyma profesjonalną opiekę, a gdy już będzie odpowiednio duży i samodzielny, zostanie wypuszczony do środowiska naturalnego.

d3z0idp

Od początku roku strażnicy miejscy z Patrolu Eko odłowili 36 dzików, które zapuściły się na tereny miejskie. Funkcjonariusze jednocześnie apeluje, by nie zbliżać się ani nie karmić dzikich zwierząt. Jeśli zwierzę potrzebuje pomocy, posiada widoczne obrażenia, albo jest agresywne, należy powiadomić odpowiednie służby.

d3z0idp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z0idp
d3z0idp