Trwa ładowanie...

Manifestacja Komitetu Obrony Demokracji w Warszawie

O godz. 13.00 wyruszył marsz ulicami miasta.

Share
Manifestacja Komitetu Obrony Demokracji w Warszawie
d2qqs2i

Przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie rozpoczęła się w południe manifestacja pod hasłem: "Obywatele dla demokracji", zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji. Zebrała się tam także kontrmanifestacja środowiska narodowców i Ruchu Kontroli Wyborów. Manifestującym towarzyszyły hasła, m.in. "Stop psuciu demokracji". Na jednym z transparentów przypominali oni słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego o tym, że zgodnie z zapisami Konstytucji RP orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą.

Tuż po rozpoczęciu manifestacji po godz. 12 - przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha - miały miejsce wystąpienia: lidera Komitetu Obrony Demokracji Mateusza Kijowskiego i polityków opozycji: Ryszarda Petru (Nowoczesna)
, Barbary Nowackiej (Zjednoczona Lewica), Sławomira Neumanna (PO) i Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL). W manifestacji wzięli też udział posłowie PO, m.in. Rafał Grupiński i Andrzej Halicki. Marsz wyruszył o godzinie 13. i przeszedł ulicami: al. Szucha, przez pl. Na Rozdrożu, Alejami Ujazdowskimi, ul. Piękną, ul. Wiejską - gdzie przed Sejmem zaplanowano wystąpienie m.in. Henryka Wujca. Później manifestujący przeszli przez pl. Trzech Krzyży, ul. Nowy Świat, ul. Krakowskie Przedmieście. Manifestacja zakończyła się przed Pałacem Prezydenckim. Według szacunków ratusza wzięło w niej udział około 50 tys. uczestników.

KOD podkreśla, że zaproszeni goście wzięli udział w demonstracji nie pod partyjnymi sztandarami, ale jako obywatele . - Będziemy szerokim, ponadpartyjnym frontem bronić demokracji i wyrażać nasze zaniepokojenie tym, co się dzieje ostatnio z instytucjami demokratycznego państwa w Polsce - mówił na piątkowym briefingu w Sejmie Mateusz Kijowski.

d2qqs2i

Źródło: PAP

Przeczytajcie też: Warszawiacy piszą listy w obronie praw człowieka

d2qqs2i

Podziel się opinią

Share
d2qqs2i
d2qqs2i