Trwa ładowanie...
d4j83mv

Manifestacja przeciw imigrantom. ONR zgłasza zażalenie na decyzję ratusza

Władze miasta zakazały organizacji zgromadzenia antyimigranckiego. ONR się odwołuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Manifestacja przeciw imigrantom. ONR zgłasza zażalenie na decyzję ratusza
d4j83mv

Obóz Narodowo-Radykalny złożył zażalenie na decyzję ratusza o zakazie przeprowadzenia manifestacji przeciwko imigrantom. Takie zgromadzenie miałoby odbyć się 11 września. O sprawie pisaliśmy tutaj . ONR mimo zakazu władz miasta, nie zamierza zrezygnować z manifestacji.

Oświadczenie narodowo-radykalnego ruchu społecznego dziś rano trafiło do wojewody mazowieckiego. Jego treść odnosi się przede wszystkim do argumentu ratusza, jakoby ONR nawoływał do nienawiści i przemocy. - Były dwa powody. Zgodnie z przepisami prawa nie można zarejestrować dwóch zgromadzeń w tym samym miejscu, a taka sytuacja miała miejsce w tym przypadku, ponieważ wcześniej zarejestrowano zgromadzenie na pl. Defilad - powiedziała Wawalove.pl Agnieszka Kłąb, rzeczniczka prasowa ratusza. - Poza tym, powołaliśmy się na 216, 256 i 257 artykuł kodeksu karnego. Dotyczą one znieważania na tle przynależności narodowej lub rasowej oraz propagowania faszyzmu lub totalitaryzmu- dodaje.

"Całkowicie zmyślone" - tak ruch określa uzasadnienia ratusza. - Dziewięć dni wcześniej zgłoszenie manifestacji zostało przyjęte przez urząd miasta, który nie widział przeszkód w przejściu grupy demonstrantów z placu Defilad na plac Zamkowy wymienionymi we wniosku ulicami. Organizatorowi został wydany również identyfikator, co potwierdza, iż od strony technicznej i zapewnienia bezpieczeństwa nie było żadnych przeciwwskazań - czytał Tomasz Kalinowski z ONR.

d4j83mv

24 godziny na rozpatrzenie wniosku

Rzeczniczka wojewody Ivetta Biały potwierdziła, że zażalenie wpłynęło dziś rano. Wojewoda mazowiecki ma 24 godziny na rozpatrzenie odwołania. Robert Bąkiewicz z ONR wciąż ma nadzieję, że argumenty ruchu zostaną uwzględnione i zaznacza, że manifestacja będzie miała charakter pokojowy.

Przeczytaj też: Śmiertelnie potrącił 13-latka. Przełomowy wyrok w głośnej sprawie

d4j83mv

Podziel się opinią

Share
d4j83mv
d4j83mv