Trwa ładowanie...

Manifestacja w sprawie obrony energetyki wiatrowej

Inicjatorem akcji protestacyjnej jest "Stowarzyszenie Akademia Komunikacji Społecznej".

Share
Manifestacja w sprawie obrony energetyki wiatrowej
d4p4yjt

Grupa kilkuset osób manifestuje na ulicach Warszawy w obronie energetyki wiatrowej - informuje tvnwarszawa. Protestujący sprzeciwiają się zmianom ograniczającym możliwość stawiania wiatraków. Tę swobodę ogranicza tzw. "ustawa odległościowa".**

Na rogu ulicy Sieleckiej i Gagarina zgromadziło się kilkadziesiąt osób z transparentami. Niespełna godzinę temu przemaszerowali ulicą Belwederską i Alejami Jerozolimskimi w kierunku Sejmu. Tam rozpoczęła się oficjalna część manifestacji .

d4p4yjt

Ustawa hamuje rozwój energetyki wiatrowej

Organizatorzy podkreślają swoją niezależność i tłumaczą, że „manifestacja jest apolityczna i powstała w odpowiedzi na poselski projekt ustawy o inwestycjach w zakresie energetyki wiatrowej, nad którym trwają prace w Sejmie. W ich trakcie nie przeprowadzono realnych konsultacji społecznych ani nie sporządzono oceny skutków wprowadzenia regulacji. Tymczasem wejście w życie ustawy w obecnej formie będzie oznaczało koniec energetyki wiatrowej w Polsce. Dalszy rozwój tego sektora, który jest jednym z bardzo istotnych filarów wytwarzania energii odnawialnej, zostanie zablokowany, a wiele z istniejących farm wiatrowych zbankrutuje” - wyjaśniają manifestujący.

Inicjatorem akcji protestacyjnej jest "Stowarzyszenie Akademia Komunikacji Społecznej". Pikieta wspierana jest także przez "Polską Radę Koordynacyjną Odnawialnych Źródeł Energii", "Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej", "Polską Izbę Gospodarczą Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej", "Stowarzyszenie Małej Energetyki Wiatrowej" oraz "Fundację REO".

Źródło: (tvnwarszawa)

d4p4yjt

Podziel się opinią

Share
d4p4yjt
d4p4yjt