Trwa ładowanie...

Manifestacja w sprawie obrony energetyki wiatrowej

Inicjatorem akcji protestacyjnej jest "Stowarzyszenie Akademia Komunikacji Społecznej".

Share
Manifestacja w sprawie obrony energetyki wiatrowej
d4l8ttx

Grupa kilkuset osób manifestuje na ulicach Warszawy w obronie energetyki wiatrowej - informuje tvnwarszawa. Protestujący sprzeciwiają się zmianom ograniczającym możliwość stawiania wiatraków. Tę swobodę ogranicza tzw. "ustawa odległościowa".**

Na rogu ulicy Sieleckiej i Gagarina zgromadziło się kilkadziesiąt osób z transparentami. Niespełna godzinę temu przemaszerowali ulicą Belwederską i Alejami Jerozolimskimi w kierunku Sejmu. Tam rozpoczęła się oficjalna część manifestacji .

Ustawa hamuje rozwój energetyki wiatrowej

Organizatorzy podkreślają swoją niezależność i tłumaczą, że „manifestacja jest apolityczna i powstała w odpowiedzi na poselski projekt ustawy o inwestycjach w zakresie energetyki wiatrowej, nad którym trwają prace w Sejmie. W ich trakcie nie przeprowadzono realnych konsultacji społecznych ani nie sporządzono oceny skutków wprowadzenia regulacji. Tymczasem wejście w życie ustawy w obecnej formie będzie oznaczało koniec energetyki wiatrowej w Polsce. Dalszy rozwój tego sektora, który jest jednym z bardzo istotnych filarów wytwarzania energii odnawialnej, zostanie zablokowany, a wiele z istniejących farm wiatrowych zbankrutuje” - wyjaśniają manifestujący.

d4l8ttx

Inicjatorem akcji protestacyjnej jest "Stowarzyszenie Akademia Komunikacji Społecznej". Pikieta wspierana jest także przez "Polską Radę Koordynacyjną Odnawialnych Źródeł Energii", "Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej", "Polską Izbę Gospodarczą Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej", "Stowarzyszenie Małej Energetyki Wiatrowej" oraz "Fundację REO".

Źródło: (tvnwarszawa)

d4l8ttx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l8ttx
d4l8ttx