Trwa ładowanie...

Mapping na Pałacu Mniszchów

Świetlny pokaz przestrzenny na Senatorskiej

Mapping na Pałacu Mniszchów
d2gqyfn
d2gqyfn

Z okazji 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej , Ambasada Belgii przygotowała specjalny pokaz, który będzie można obejrzeć w sobotę 24 maja 2014 r. od godziny 20:30. Tego wieczoru, na fasadzie należącego do ambasady budynku przy ulicy Senatorskiej 34 odbędzie się świetlny pokaz.

Zostanie wykorzystana nowoczesna sztuka wideo, nazywana również mappingiem przestrzennym, która zyskuje na popularności za sprawą oryginalnej, widowiskowej formy. Mapping to rozświetlanie trójwymiarowych obiektów za pomocą światła projektorów. Efekty 2D i 3D oraz światło pozwolą na wyeksponowanie bogatych elementów architektonicznych pałacu i na zaprezentowanie publiczności belgijskiej kultury i sztuki.

d2gqyfn

Całość obejrzymy na XVII-wiecznym pałacu Mniszchów, który w XIX wieku był resursą kupiecką. Tu odbywały się różnego rodzaju odczyty, loterie, jubileusze i bale. Od 1939 roku do pierwszych dni Powstania Warszawskiego mieścił się tu Szpital Maltański. Spalony przez Niemców budynek został odbudowany w 1962 roku staraniem Królestwa Belgii i do dziś jest siedzibą jego Ambasady.

Pokazy świetlne prezentowane* od godziny 20:30 powtarzane będą co pół godziny* – ostatni pokaz odbędzie się o godzinie 23:30.

d2gqyfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gqyfn