Trwa ładowanie...
d3kevuk

Mapping na setną rocznicę urodzin Jana Karskiego [WIDEO]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mapping na setną rocznicę urodzin Jana Karskiego [WIDEO]
d3kevuk

24 kwietnia świętowaliśmy setną rocznicę urodzin polskiego emisariusza, Jana Karskiego. Po warszawskich torach jeździł specjalny, zabytkowy tramwaj.

W hali głównej Dworca Centralnego odsłonięta została wystawa „Jan Karski. Człowiek wolności”. Na ekspozycję składają się 22. plansze, na których pokazano biografię Karskiego, począwszy od lat spędzonych w rodzinnej Łodzi, poprzez studia, czas wojny, kiedy to podjął próbę poinformowania świata o zagładzie Żydów, aż po jego działalność powojenną. Wystawa do tej pory prezentowana była m.in. w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, Parlamencie Europejskim w Brukseli, siedzibie głównej UNESCO w Paryżu, Sejmie RP w Warszawie, Tel Awiwie, Rzymie, Mediolanie, Petersburgu, Chicago, Londynie, Ottawie, Łodzi, Wrocławiu, Kielcach, Toruniu. Wystawa potrwa do 5 maja. W dniach 6-14 maja zaprezentowana zostanie w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie w ramach Dni Karskiego, którym towarzyszą również pokazy filmowe.

Rownież wczoraj, o godzinie 20:30 na Pałacu Staszica (siedziba Polskiej Akademii Nauk, ul. Nowy Świat 72) obejrzeć było można video mapping, czyli wielkoformatowy pokaz audiowizualny na fasadzie budynku. Tematem przewodnim spektaklu, przygotowanego przez Muzeum Historii Polski, była właśnie postać Jana Karskiego.

d3kevuk

*Pokaz można będzie zobaczyć również w piątek (25.04) i w sobotę (26.04) o godzinie 20:30. *

Autorem filmu jest Michał Chętnik.

Zobacz również: Odsłonięto ławeczkę Jana Karskiego

d3kevuk

Podziel się opinią

Share

d3kevuk

d3kevuk