Trwa ładowanie...

Maria Dąbrowska wraca do Warszawy (SPACER)

Inspiracją do wycieczki jest relacja Marii Dąbrowskiej z jej powrotu do Warszawy w lutym 1945 roku zawarta w opowiadaniu "Pielgrzymka do Warszawy"

Share
Maria Dąbrowska wraca do Warszawy (SPACER)
d1h3nrl

Oddział KORT Towarzystwa Przyjaciół Warszawy zaprasza na wycieczkę śladem Marii Dąbrowskiej.* *Inspiracją do spaceru jest relacja Marii Dąbrowskiej z jej powrotu do Warszawy w lutym 1945 roku zawarta w opowiadaniu "Pielgrzymka do Warszawy" - mówią organizatorzy.

Trasa spaceru jej śladami wiedzie przez Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Mokotowską, Jaworzyńską do Polnej. Zatrzymujemy się w miejscach opisanych przez Dąbrowską lub tych, z którymi była związana w latach przedwojennych, wojennych i powojennych, pokazując jednocześnie przemiany Warszawy, aż po dzień dzisiejszy. Oprócz cytatów z relacji pisarki wzbogacamy spacer ilustracyjnie o odbitki rysunków Tadeusza Kulisiewicza pokazujących ruiny Warszawy w 1945 roku, stare ryciny i przedwojenne zdjęcia tych fragmentów miasta - dodają.

Spacer odbędzie się w najbliższą niedzielę, 1 marca, start o godzinie 11:00. Spotkanie przed wejściem do Muzeum Narodowego. Zakończenie: ul. Polna 40 filia Muzeum Literatury - Muzeum Marii Dąbrowskiej. Spacer prowadzą: Małgorzata Chomicz-Mielczarek i Zbigniew Chomicz.

d1h3nrl
d1h3nrl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h3nrl
d1h3nrl