Trwa ładowanie...

Marihuana na działce należącej do męża Gronkiewicz-Waltz. "Ponad pół tysiąca krzewów"

"Do obrotu mogło trafić nawet 12 kilogramów marihuany"

Marihuana na działce należącej do męża Gronkiewicz-Waltz. "Ponad pół tysiąca krzewów"
d17f6z1
d17f6z1

Ponad pół tysiąca krzewów konopi indyjskich znaleziono na działce należącej do męża prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Według policjantów plantacja pod Sochaczewem jest jedną z większych znalezionych w tym roku na Mazowszu.

Plantację konopi indyjskich zlikwidowali sochaczewscy policjanci w miniony piątek. Jak informują, na jednej z rozległych posesji, w otoczeniu gęstych zarośli rosło dokładnie 552 krzewy konopi indyjskich o wysokości od 60 do 160 cm. Oznacza to, że do obrotu mogło trafić nawet 12 kilogramów marihuany. Funkcjonariusze, wykorzystując psa tropiącego, dotarli i zatrzymali dwóch, 32-letnich mężczyzn.

Działka w spadku

Jak informuje TVN Warszawa, współwłaścicielem działki, na której odkryto plantację, jest Andrzej Waltz, mąż prezydent Warszawy . Agnieszka Kłąb, rzeczniczka ratusza zapewnia, że Andrzej Waltz nie ma z przestępczym procederem nic wspólnego. - Działka od wielu lat jest w rodzinie państwa Waltzów, mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz otrzymał ją w spadku i stanowi odrębność majątkową (dlatego nie znajdziemy jej w oświadczeniu majątkowym pani prezydent - dop. red.). - Teren nie jest ogrodzony, a mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz bywa tam raz w roku - mówi Kłąb.

Uprawiali sąsiedzi

Dodaje, że Andrzej Waltz złożył już odpowiednie wyjaśnienia na policji w tej sprawie. Nadkomisarz Alicja Śledziona, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu poinformowała, że hodowlą zajmowali się mężczyźni, mieszkający w sąsiedztwie działki męża pani prezydent. Jeden z nich przyznał się już do winy.

Za prowadzenie nielegalnej uprawy konopi może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

d17f6z1
d17f6z1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17f6z1