Trwa ładowanie...
d3l348p

Mariusz Czerkawski przyjeżdża na żużlowe mistrzostwa na PGE Narodowym

Najlepszy polski hokeista będzie gościem prestiżowych zmagań żużlowców w Warszawie
Share
Mariusz Czerkawski przyjeżdża na żużlowe mistrzostwa na PGE Narodowym
d3l348p

LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland, czyli oficjalne indywidualne mistrzostwa świata na żużlu na PGE Narodowym w Warszawie, zaplanowano na 13 maja. Jednym z gości tegorocznej imprezy będzie Mariusz Czerkawski, była gwiazda hokeja na lodzie sympatyk żużla i przyjaciel Tomasza Golloba.

- Oglądałem turniej na PGE Narodowym przed rokiem i byłem pod wielkim wrażeniem sportu żużlowego - mówi Czerkawski. - Niesamowite emocje, nieprawdopodobna wręcz odwaga i szarże. Hokej na lodzie to męski sport, ale po tym co widziałem to żużel bez wątpienia też. To niewiarygodne jak można rozpędzać motocykl bez hamulców do prędkości ponad 100 kilometrów na godzinę, a później jeszcze wchodzić w zakręt. Moją uwagę zwróciły również bandy, które są znacznie bardziej miękkie niż w hokeju.

Najlepszy polski hokeista

d3l348p

Czerkawski ostatni mecz w karierze rozegrał w barwach macierzystego GKS Tychy w 2009 roku. Do dzisiaj Polska nie doczekała się żadnego hokeisty, który mógłby się z nim równać.

Obecnie liczący 45-lat Czerkawski spędził dwanaście sezonów w najlepszej lidze świata NHL. Był reprezentantem kraju.

Z biało-czerwonymi wystąpił m.in. na igrzyskach olimpijskich w Albertville w 1992 roku. Były to ostatnie igrzyska, na których zagrała nasza reprezentacja. Czerkawski wziął także udział w prestiżowym Meczu Gwiazd NHL.

Bilety na spotkanie najlepszych żużlowców, dostępne są tutaj: http://kupbilet.pl/sgp2017/afiliacja/8

d3l348p

Informacja prasowa

d3l348p

Podziel się opinią

Share
d3l348p
d3l348p