Trwa ładowanie...
sarp
Tomasz Jakubowski
05-10-2016 10:37

Marlena Happach nowym szefem Biura Architektury i Planowania Przestrzennego

To znana architektka, urbanistka i działaczka społeczna

Share
Marlena Happach nowym szefem Biura Architektury i Planowania Przestrzennego
d3uvtgk

Marlena Happach, dotychczasowa Prezes oddziału warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) wygrała konkurs na dyrektora stołecznego Biura Architektury i Planowania Przestrzennego. - Przed nią wiele wyzwań i ciężka praca, ale też dużo radości i satysfakcji z budowania naszej wspaniałej Warszawy - napisała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz .

Warszawskie Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego podlegało wiceprezydentowi Michałowi Olszewskiemu, a wcześniej zdymisjonowanemu niedawno wiceprezydentowi Jackowi Wojciechowiczowi. Obowiązki dyrektora pełnił tam od 2006 roku Marek Mikos.

Ogłoszony przez Ratusz konkurs stawiał wysokie wymagania kandydatom na to stanowisko. Wśród nich znaleźć można było m.in. wymóg kierunkowego wykształcenia minimum II stopnia, 5 letni staż pracy lub wykonywanie przez co najmniej 5 lat działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku i doświadczenie zawodowe powyżej 4 lat w dziedzinie architektury lub urbanistyki. Kandydaci mieli ponadto przedstawić koncepcję funkcjonowania i rozwoju Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.

d3uvtgk

Wygrała Marlena Happach - architektka, urbanistka i działaczka społeczna. Jest również prezeską i założycielem Stowarzyszenia Odblokuj. Jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Z mężem prowadzi pracownię architektoniczną. 3 października ubiegłego roku została szefową Warszawskiego oddziału SARP.

d3uvtgk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uvtgk
d3uvtgk