Trwa ładowanie...
d2x69q1
sarp

Marlena Happach nowym szefem Biura Architektury i Planowania Przestrzennego

To znana architektka, urbanistka i działaczka społeczna
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marlena Happach nowym szefem Biura Architektury i Planowania Przestrzennego
d2x69q1

Marlena Happach, dotychczasowa Prezes oddziału warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) wygrała konkurs na dyrektora stołecznego Biura Architektury i Planowania Przestrzennego. - Przed nią wiele wyzwań i ciężka praca, ale też dużo radości i satysfakcji z budowania naszej wspaniałej Warszawy - napisała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz .

Warszawskie Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego podlegało wiceprezydentowi Michałowi Olszewskiemu, a wcześniej zdymisjonowanemu niedawno wiceprezydentowi Jackowi Wojciechowiczowi. Obowiązki dyrektora pełnił tam od 2006 roku Marek Mikos.

Ogłoszony przez Ratusz konkurs stawiał wysokie wymagania kandydatom na to stanowisko. Wśród nich znaleźć można było m.in. wymóg kierunkowego wykształcenia minimum II stopnia, 5 letni staż pracy lub wykonywanie przez co najmniej 5 lat działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku i doświadczenie zawodowe powyżej 4 lat w dziedzinie architektury lub urbanistyki. Kandydaci mieli ponadto przedstawić koncepcję funkcjonowania i rozwoju Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.

d2x69q1

Wygrała Marlena Happach - architektka, urbanistka i działaczka społeczna. Jest również prezeską i założycielem Stowarzyszenia Odblokuj. Jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Z mężem prowadzi pracownię architektoniczną. 3 października ubiegłego roku została szefową Warszawskiego oddziału SARP.

Przeczytajcie też: Z Warszawy do Miasta Aniołów. LOT uruchamia połączenie do Los Angeles

Podziel się
Podziel się
d2x69q1

Podziel się opinią

Share

d2x69q1

d2x69q1