Trwa ładowanie...

Marsz Klimatyczny. Cztery grupy aktywistów przeszły przez Warszawę

Aktywiści z dwóch ugrupowań – Extinction Rebellion Polska i Strajku dla Ziemi maszerowali przez stolicę. Marsz ma cztery różne trasy, które charakteryzują się odpowiednim kolorem. Uczestnicy wydarzenia spotkali się w miasteczku klimatycznym w okolicach Jazdowa.

Marsz dla KlimatuMarsz dla KlimatuŹródło: East News, fot: East News
dmzmbto
dmzmbto

5 września w sobotę w Warszawie zorganizowano cztery Marsze Klimatyczne.

"Wychodzimy na ulicę! To czas, aby działać! Celem Rebelii 2020 jest wielka mobilizacja i ogłoszenie alarmu klimatycznego dla Polski! Potrzebujemy każdej i każdego z Was, aby podjąć realne do skali zagrożeń działania. Przez trzy dni we wrześniu będziemy jasno mówić o nadciągającej katastrofie klimatycznej, będziemy mówić o konieczności zaakceptowania przez polskie władze stanu środowiska naturalnego" – piszą organizatorzy wydarzenia na Facebooku.

Marsz Klimatyczny. Cztery różne trasy, kolory i emocje

Trasa każdego z przemarszu rozpoczyna się w innym miejscu, a jego uczestnicy ubrani są w odpowiedni kolor, który jest symbolem emocji związanych z trudną sytuacją klimatyczną.

Klimatolodzy się mylili. Klimat Ziemi jest bardziej czuły, niż sądzono

Fala miłości wyruszyła ze skrzyżowania ulicy Jasnej i Świętokrzyskiej, aktywiści w tej grupie ubrani są w czerwone barwy na znak jedności międzygatunkowej, ale także krwi. Osoby w niebieskim kolorze identyfikują się z falą smutku i rozpoczęły marsz przy rondzie Waszyngtona.

dmzmbto

Trzecia grupa spotkała się w Ogrodzie Saskim, gdzie "zieloni" działacze, nawiązując do koloru ziemi i roślin, idą w fali nadziei. Natomiast ostatni przemarsz wystartował spod Ministerstwa Środowiska przy ulicy Wawelskiej.

marsz East News
Źródło: East News, fot: East News

"Idziemy w odcieniach żółci i czerni, które symbolizują rój pszczół. Z buntem, gniewem i solidarnością pokazujemy wagę działań wspólnotowych – kryzys klimatyczny wymaga wszystkich rąk na pokładzie" – objaśniają organizacje odpowiedzialne za wydarzenia.

Marsz East News
Źródło: East News, fot: East News

W okolicach Jazdowa, gdzie spotkają się wszystkie cztery grupy, powstało miasteczko klimatyczne. Odbędą się tam warsztaty, dyskusje i koncerty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dmzmbto
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmzmbto