Trwa ładowanie...

Marsz KOD na ulicach Warszawy. "Jedna Polska - bez podziałów!"

Wraz z KOD-em maszerują przeciwnicy zakazu aborcji skupieni pod hasłem "Czarny protest".

Marsz KOD na ulicach Warszawy. "Jedna Polska - bez podziałów!"
dw1cvrs

Przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie rozpoczęła się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. Uczestnicy marszu pod hasłem "Jedna Polska, Dość Podziałów" przejdą ulicami stolicy na plac marszałka Józefa Piłsudskiego. Manifestujący wykrzykują wiele haseł, m.in. "Jedna Polska - bez podziałów".

Lider KOD Mateusz Kijowski podkreślił, że marsz ma być wyrazem wsparcia wobec sędziów Trybunału Konstytucyjnego i sądów powszechnych oraz sprzeciwu wobec - jak mówił - łamania trójpodziału władzy. Manifestacja odbywa się także przeciwko proponowanym przez rząd zmianom w systemie edukacji.

Marsz jest organizowany samodzielnie przez KOD, bez udziału partii politycznych. Politycy, choć biorą udział w manifestacji, nie będą występować na scenie i przemawiać do zgromadzonych.

dw1cvrs

Czarny protest

Do manifestacji dołączyli "Zieloni" oraz "Dziewuchy Dziewuchom", którzy organizują czarny protest mający wyrazić sprzeciw wobec zakazu aborcji w Polsce.

- Chcemy, aby sobotnia manifestacja przerodziła się w masowy protest przeciw decyzjom Sejmu - odrzuceniu w pierwszym czytaniu projektu ustawy Ratujmy Kobiety i skierowaniu projektu zakazującego aborcji do dalszych prac w parlamencie. Sprzeciwiamy się traktowaniu kobiet jako obywatelek drugiej kategorii, a w zasadzie pozbawianiu ich obywatelstwa. Tak jak robotnicy strajkujący w czerwcu 1976 roku potrzebowali wsparcia i solidarności, tak dziś solidarności tej potrzebują kobiety - informują organizatorzy.

Żródło: (IAR)

dw1cvrs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw1cvrs