Trwa ładowanie...

Marsz Niepodległości 2019. Miasto zawiadamia prokuraturę

Hasła i symbole, które pojawiły się na tegorocznym Marszu Niepodległości, wyczerpują znamiona nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych - przekazał stołeczny ratusz. Jego rzecznik zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury.
Share
Marsz Niepodległości 2019. Stołeczny ratusz uważa, że jego uczestnicy skandowali niedopuszczalne hasła
Marsz Niepodległości 2019. Stołeczny ratusz uważa, że jego uczestnicy skandowali niedopuszczalne hasłaŹródło: PAP, Fot: Mateusz Marek
d3sbes0

"Informuję, że Miasto Stołeczne Warszawa składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie symboli, znaków i haseł, które pojawiły się na Marszu Niepodległości. Naszym zdaniem wyczerpują one znamiona nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych" - poinformował na Facebooku rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa.

W rozmowie z mediami dodał, że chodzi między innymi o hasła "USA imperium zła", "Czarny blok - biała siła", "A na drzewach, zamiast liści, będą wisieć komuniści", "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę", "Tu jest Polska, nie Izrael" - podał portal polsatnews.pl.

d3sbes0

- Prawnicy znaleźli również takie czyny jak: sprowadzanie niebezpieczeństwa poprzez stosowanie otwartego ognia w zgromadzeniu podczas palenia flagi Unii Europejskiej i flagi LGBT - zaznaczył Dąbrowa.

Prokuratura zostanie również zawiadomiona przez ratusz ws. sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa, które zagraża życiu lub zdrowiu osób "mającego postać rozprzestrzeniania substancji duszących poprzez użycie na masą skalę środków pirotechnicznych".

Expose Morawieckiego jak Tuska? Stanowcza reakcja ministra Szefernakera

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sbes0

Podziel się opinią

Share
d3sbes0
d3sbes0