Trwa ładowanie...

Marsz Niepodległości 2019. Policja usunęła Obywateli RP. Jest zawiadomienie do prokuratury

Obywatele RP składają zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o wydarzenia podczas Marszu Niepodległości 2019 w Warszawie. Kontrmanifestację, którą zorganizowali właśnie Obywatele RP, usunęła policja.
Share
Warszawa. Kontrmanifestanci z "Obywateli RP" wynoszeni przez policje z trasy Marszu Niepodległości, 11 listopada br.
Warszawa. Kontrmanifestanci z "Obywateli RP" wynoszeni przez policje z trasy Marszu Niepodległości, 11 listopada br.Źródło: SPL/East News, Fot: Justyna ROJEK/East News
d37ckma

Obywatele RP wydali w tej sprawie specjalne oświadczenie.

"Obowiązkiem władz jest umożliwienie realizacji wolności wypowiedzi, szczególnie pod hasłem 'Konstytucja', a nie interwencja wobec pokojowo protestujących obywateli w obliczu wydarzenia, które siało nienawiść i było — w naszym odczuciu — propagowaniem ideologii totalitarnej" - napisali przedstawiciele organizacji.

"W związku z interwencją policji wobec pokojowo protestujących obywateli, przy zadziwiająco znikomej reakcji na hasła nienawistne w trakcie Marszu Niepodległości, Obywatele RP składają zawiadomienie do prokuratury" - podali.

d37ckma

To nie koniec działań, które zapowiedzieli Obywatele RP. Mają domagać się również wyjaśnień od władz Warszawy. Nie wykluczają, że zwrócą się z prośbą o interwencję do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Przypomnijmy, w poniedziałek 11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości 2019. Imprezę zorganizowano po raz 10. i według policji tegoroczny marsz był najbezpieczniejszy ze wszystkich dotychczasowych.

Obywatele RP zorganizowali pikietę w okolicy ronda de Gaulle'a, na trasie Marszu Niepodległości. Mieli ze sobą wielki baner z napisem "Konstytucja". Po chwili zgromadzenie zostało rozwiązane przez policję, a manifestanci zaczęli być wynoszeni przez mundurowych.

Źródło: obywatele.news

d37ckma

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Szymon Hołownia kandydatem na prezydenta? Bartłomiej Sienkiewicz studzi emocje

d37ckma

Podziel się opinią

Share
d37ckma
d37ckma