ycipk-o5adv3

Marsz ONR w Warszawie. Próby blokady i interwencje policji

Narodowcy z ONR przeszli ulicami Warszawy w IV Marszu Zwycięstwa Rzeczpospolitej. Ich pochód próbowali zablokować członkowie KOD i Obywateli RP. Doszło do przepychanek z policją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ONR przeszedł ulicami Warszawy. Marsz próbowali zablokować członkowie KOD i Obywateli RP, doszło do przepychanek z policją.
ONR przeszedł ulicami Warszawy. Marsz próbowali zablokować członkowie KOD i Obywateli RP, doszło do przepychanek z policją. (PAP, Fot: Leszek Szymański)
ycipk-o5adv3

Tuż po zakończeniu Wielkiej Defilady Wojskowej w Warszawie członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego wyruszyli spod Muzeum Wojska Polskiego na plac Zamkowy. Marszowi sprzeciwiali się Obywatele RP, którzy na wysokości Foksalu w siedzącym i bosym proteście chcieli zablokować pochód narodowców. Policja wzywała ich do zakończenia blokady, grożąc użyciem siły. Doszło do przepychanek z policją i przeniesienia kontrmanifestantów przez mundurowych.

Przy pomniku Mikołaja Kopernika Obywatele RP ze wsparcien KOD, próbowali po raz kolejny zablokować marsz narodowców. Straż ONR nawoływała, by "nie reagować na zaczepki" i "nie zwracać uwagi na czerwoną zarazę”. Około godziny 16:30 manifestanci dotarli na plac Zamkowy. Jak donosi stołeczna "Gazeta Wyborcza", obie grupy liczyły po kilkadziesiąt osób.

ycipk-o5adv3

"Lewackie blokady" nie pomogły, cieszyli się członkowie ONR na Twitterze.

Zobacz też: Żakowski: Trump może oddać Putinowi Ukrainę lub bezpieczeństwo Europy Wschodniej

ycipk-o5adv3

Ostatni marsz środowisk narodowych w Warszawie został rozwiązany. Taką decyzję 1 sierpnia podjął pełnomocnik Hanny Gronkiewicz-Waltz. Zdaniem szefa MSWiA była ona "niezrozumiała".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-o5adv3

ycipk-o5adv3
ycipk-o5adv3