Trwa ładowanie...

Marsz Pamięci. Jarosław Kaczyński przemówi na placu Piłsudskiego

Rozpoczęły się społeczne obchody Święta Niepodległości. Tradycyjnie największym wydarzeniem w Warszawie będzie Marsz Niepodległości 11 listopada. Już w niedzielę wieczorem w centrum miasta odbędzie się z kolei Marsz Pamięci.

Share
Marsz Pamięci. Jarosław Kaczyński przemówi na placu Piłsudskiego
Źródło: East News
d1il8bt

W niedzielę rano w warszawskim kościele przy Krakowskim Przedmieściu odprawiona została msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. W nabożeństwie zorganizowanym 10-tego dnia miesiąca udział wzięło wielu polityków PiS, w tym m.in.: premier Mateusz Morawiecki, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, wicepremier i minister kultury Piotr Gliński oraz wicepremier Jacek Sasin.

Z kolei o godz. 19 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela tradycyjnie odbędzie się wieczorna msza święta zakończona Marszem Pamięci. Zgromadzeni przejdą wspólnie na Plac Piłsudskiego. Tam złożą kwiaty pod pomnikami marszałka Józefa Piłsudskiego, prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Zaplanowano także wystąpienie lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego.

WIDEO: Niepodległa do hymnu! 2019

Z kolei 11 listopada z okazji Święta Niepodległości na ulicach Warszawy odbędzie się kilka marszy i manifestacji.

d1il8bt

Jak co roku, największym zgromadzeniem będzie Marsz Niepodległości, który o godz. 14 wyruszy z Ronda Dmowskiego. Uczestnicy przejdą Alejami Jerozolimskimi, a marsz zakończy się na Błoniach Stadionu Narodowego. Hasło tegorocznego wydarzenia to "Miej w opiece naród cały".

Zobacz: Dekoncentracja mediów? Joanna Lichocka mówi, jak jest

Źródło: polskieradio.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1il8bt

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1il8bt
d1il8bt