WP

Marsz Szmat 2014

To już druga edycja tego wydarzenia w Warszawie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Szmat 2014
WP

Idea Marszu Szmat zrodziła się w Toronto w 2011 roku, gdy tamtejszy oficer policji stwierdził, że kobieta - by czuć się bezpieczną - powinna unikać ubierania się "jak szmata".

Zobacz również:  Happening "One Billion Rising" w Warszawie [WIDEO]

Marsz Szmat jest formą głośnego wyrażenia sprzeciwu wobec przemocy seksualnej i doszukiwania się jej przyczyn w zachowaniu jej ofiar - w tym "ubieraniu się jak szmata". Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 17 maja (sobota) 2014 r.

WP
**Naszym zdaniem [ kobieta ]( http://wawalove.pl/Szukaj/kobieta ) ma prawo do bezpieczeństwa niezależnie od tego, co na siebie włożyła i jakie życie seksualne prowadzi. Winę za przemoc seksual****ną ponosi tylko i wyłącznie sprawca. Jednocześnie nie zależy zapominać, że nie tylko kobiety padają ofiarami przemocy seksualnej - problem ten dotyczy ludzi niezależnie od tożsamości płciowej**- tłumaczą organizatorzy.

W Warszawie Marsz Szmat odbędzie się po raz drugi (po raz trzeci w Polsce). Podobne marsze (ang. Slut Walk) odbywają się na całym świecie. Organizatorzy zachęcają, tak jak w roku ubiegłym, aby przyjść w kusych ciuchach, aby sprowokować.... do myślenia!

W ramach wydarzeń towarzyszących marszowi odbędą się również dwie dyskusje, warsztaty samoobrony i Wendo, oraz pokaz filmu Maska Twardziela wraz z warsztatem antyprzemocowym. Więcej informacji już wkrótce na stronie wydarzenia .

Zobacz również:  Obywatel Tanzanii oskarżony o gwałt!

WP
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP