Trwa ładowanie...
djsuq2z

Maski, tańce i wypchane wiewiórki. Religijne fiesty ludowe w Meksyku (POKAZ SLAJDÓW)

Dlaczego mężczyźni w miejscowości Chiapa de Corzo przez tydzień przebierają się za kobiety? Do czego służą wypchane, martwe wiewiórki, którymi rzuca się w jaguary na dzień św. Sebastiana w wiosce Zinacantan?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maski, tańce i wypchane wiewiórki. Religijne fiesty ludowe w Meksyku (POKAZ SLAJDÓW)
djsuq2z

Dlaczego mężczyźni w miejscowości Chiapa de Corzo przez tydzień przebierają się za kobiety? Do czego służą wypchane, martwe wiewiórki, którymi rzuca się w jaguary na dzień św. Sebastiana w wiosce Zinacantan? Dlaczego fiesta w Tenosique uważana jest za "najdziwniejszy karnawał świata"? W najbliższy wtorek kawiarnia podróżnicza Południk Zero zaprasza na kolorowe karnawałowe religijne fiesty ludowe odbywające się w Meksyku. Na fiesty, gdzie stare miesza się z nowym, a katolickie z indiańskim.

Pokaz slajdów z Meksyku odbędzie się w najbliższy wtorek, 14 kwietnia o godzinie 19:30. Południk Zero mieści się przy ulicy Wilczej 25. Spotkanie poprowadzi Ola Synowiec - autorka bloga Mexico Magico. Wstęp wolny.

Ola Synowiec - dziennikarka, autorka artykułów o tematyce podróżniczej, założycielka grupy Totutotam, która organizuje slajdowiska podróżnicze i wydarzenia kulturoznawcze na warszawskiej Pradze. Po skończeniu studiów latynoamerykanistycznych stwierdziła, że teraz czas na Amerykę Łacińską w praktyce. W Meksyku interesuje się religią popularną oraz lokalnymi fiestami religijnymi. Pisze bloga * Mexico Magico Blog .*


Zobacz także: Darmowe rowery dla studentów!

djsuq2z

Podziel się opinią

Share
djsuq2z
djsuq2z