Trwa ładowanie...

Mazowieckie. 65-latek leżał w śniegu. Pomogli policjanci

Policjanci z komendy w Białobrzegach uratowali 65-latka, który wycieńczony i wychłodzony leżał w śniegu. Nie można było nawiązać z nim kontaktu ani nie mógł poruszać się o własnych siłach. Policjanci udzielili mu pomocy. Następnie mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Share
Mazowieckie. Policjanci zauważyli leżącego w śniegu seniora
Mazowieckie. Policjanci zauważyli leżącego w śniegu senioraŹródło: Policja, fot: Policja
d7gla8a

Podczas patrolowania miasta na jednej z ulic policjanci zauważyli leżącego w śniegu, między krzewami mężczyznę. Kontakt z nim był utrudniony. Senior miał zaburzenia mowy i nie wiedział, gdzie się znajduje. Objawy, które miał mężczyzna wskazywały, że może znajdować się w stanie głębokiej hipotermii.

Policjanci udzielili 65-latkowi pierwszej pomocy i okryli go kocem termicznym. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Czekając na przyjazd karetki, policjanci cały czas kontrolowali funkcje życiowe mężczyzny. Wycieńczony i wychłodzony 65-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Policja przypomina, że w ostatnich dniach obniżyła się temperatura. Apeluje, aby nie być obojętnym na widok osób leżących przy drodze lub ubranych niestosownie do warunków atmosferycznych.

d7gla8a

- Zwracajmy szczególną uwagę na seniorów, bezdomnych i osoby nietrzeźwe. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - podkreśla mł. asp. Ewa Kozyra z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach.

Tłit - Władysław Kosiniak-Kamysz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d7gla8a

Podziel się opinią

Share
d7gla8a
d7gla8a