Trwa ładowanie...

Mazowieckie. "Cmentarne hieny" okradają nekropolię. Proboszcz alarmuje

Proboszcz parafii pod wezwaniem św. Wita (woj. mazowieckie) alarmuje, że z lokalnego cmentarza znikają w ostatnim czasie krzyże z nagrobków. "Bezczelny gang hien cmentarnych okrada groby zmarłych parafian".

Share
Mazowieckie. "Cmentarne hieny" okradają nekropolię. Proboszcz alarmuje
Mazowieckie. "Cmentarne hieny" okradają nekropolię. Proboszcz alarmujeŹródło: PAP
dx04tp7

Sytuacja została ostatnio nagłośniona przez portal "Super Express", który opisał, że z grobów znikają nie tylko krzyże, ale także "mosiężne główki z Chrystusem". Chodzi tutaj o kilkadziesiąt nagrobków.

Do pierwszych tego typu kradzieży zaczęło dochodzić mniej więcej w połowie lutego. Mogiły okradane są najprawdopodobniej pod osłoną nocy.

- Te kradzieże trwają już od jakiegoś czasu. To nie zostało zrobione jednej nocy. Sprawcy kilka razy musieli wchodzić na cmentarz i kraść – powiedział w rozmowie z tabloidem proboszcz Andrzej Sobczyk. - To się w głowie nie mieści, żeby wejść na cmentarz, zakłócać spokój zmarłym, dewastować groby i bezczelnie je okradać – dodał.

Nietypowa ekshumacja leśnej mogiły w pobliżu Drawska

Mazowieckie. Policja szuka sprawców

Zbulwersowani tą sprawą okoliczni mieszkańcy domagają się wyjaśnienia. Doszło nawet do sytuacji, że sprawcy dopuszczali się kradzieży świeżo postawionych mogił, co skutkowało tym, że zmarli byli chowani w zniszczonych już grobach.

dx04tp7

Proboszcz tamtejszej parafii powiadomił policję. Funkcjonariusze otrzymali łącznie osiem zgłoszeń w związku z dewastacją cmentarza. Sprawa jest w toku. Złodziejom, niszczącym nagrobki, może grozić nawet do 8 lat więzienia.

- Oddajcie krzyże naszym zmarłym parafianom – zaapelował ksiądz.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dx04tp7

Podziel się opinią

Share
dx04tp7
dx04tp7