Trwa ładowanie...

Mazowieckie. Kościelne szczepienia udane. Prawie 800 zaszczepionych w akcji wojewody

W dziesięciu parafiach Mazowsza, w których w minioną niedzielę otwarte zostały punkty szczepień, po dawkę szczepionki zgłosiło się 739 osób. Tłumów nie było, ale każda następna osoba z kowidowym paszportem to dobry znak. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podziękował wszystkim, którzy w akcji zdecydowali się wziąć udział.

Share
Mazowieckie. Niedzielna akcja szczepień w dziesięciu podwarszawskich parafiach udana. Zaszczepiono prawie 800 osób
Mazowieckie. Niedzielna akcja szczepień w dziesięciu podwarszawskich parafiach udana. Zaszczepiono prawie 800 osób Źródło: Google Maps
d1gafb7

Szczepienia w kościołach województwa mazowieckiego, przeprowadzone w niedzielę 1 sierpnia, były możliwe dzięki inicjatywie wojewody Radziwiłła i przychylności proboszczów mazowieckich parafii. Parafialne punkty szczepień powstały w niewielkich miejscowościach. Tworzono je nie tylko z uwagi na trudniejszy dostęp mieszkańców do takiej medycznej usługi. Ważne też było to, że akcję szczepień wspierał lokalny duchowny, co stanowiło doskonałą promocję.

Chętni byli szczepieni jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Jak poinformował w poniedziałek wojewoda mazowiecki, w podwarszawskich parafiach na szczepienie zgłosiło się 739 osób.

- Chciałem podziękować wszystkim, którzy zaszczepili się podczas akcji szczepień przy parafiach na Mazowszu. Każda kolejna zaszczepiona osoba chroni nie tylko siebie, ale również swoich najbliższych. Szczepienia są jedyną formą walki z koronawirusem i szansą na pokonanie wirusa -przypomniał Konstanty Radziwiłł. Poinformował również, jakie sukcesy miały w tej akcji parafie.

d1gafb7

Mazowieckie. Kościelne szczepienia udane. Prawie 800 zaszczepionych w akcji wojewody

Rekordowa, pełna setka pacjentów gotowych dać się nakłuć, zgłosiła się na szczepienie w Klukowie, niewiele mniej, bo 91, w Głowaczowie, ponad 80 w Staroźrebach, Lipnikach i Jastrzębiu. W Zbuczynie do punktu przy parafii zgłosiło się 75 osób, niej więcej tyle samo w Łęgu Starościńskim.

Trochę mniej - powyżej 50 zdobyło się na odwagę zgłoszenia się na szczepienie w Łopacinie i Gozdowie. Najmniej było chętnych w Wiśniewie, jednak każdy gest solidarności wobec innych, jakim jest zaszczepienie się, jest wart docenienia.

Komunikat biura prasowego wojewody informuje, że nadal można zaszczepić się w ponad tysiącu punktów na terenie Mazowsza. Aby to zrobić, można zapisać się w najbliższym punkcie szczepień, poprzez bezpłatną infolinię 989, wysyłając SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333/664 908 556 lub na stronie głównej pacjent.gov.pl.

Wykwintna kanapka ze śledziem. Jak ją zrobić?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1gafb7

Podziel się opinią

Share
d1gafb7
d1gafb7