Trwa ładowanie...

Mazowieckie. Niż z frontami atmosferycznymi i opady. Alerty pogodowe centrum bezpieczeństwa

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed ulewnym deszczem i burzami na Mazowszu. Wskutek opadów może znacząco podnieść się poziom rzek. "Przygotuj się na ewentualne podtopienia" - zapowiadają rozsyłane esemesy.

Warszawa. Weekend zacznie się w deszczu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami, które mogą na Mazowszu powodować podtopienia i zalaniaWarszawa. Weekend zacznie się w deszczu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami, które mogą na Mazowszu powodować podtopienia i zalania
d22wlpo

Na najbliższe godziny prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Niebezpiecznie może być w nocy z czwartku na piątek i nad ranem.

Spodziewana wysokość opadów to od 30 do 60 milimetrów, ale lokalnie mogą one wynieść nawet do 80 milimetrów. Możliwe więc jest wezbranie rzek na Mazowszu i wystąpienie podtopień, szczególnie w strefach nadbrzeżnych, przy rzece i dużych zbiornikach wodnych. Woda deszczowa może wdzierać się do piwnic, w miastach zalewać przejścia podziemne.

Burze mogą również powodować zakłócenia w dostawie elektryczności, wody i usług telekomunikacyjnych. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega również przed pogorszeniem się warunków na drogach podczas załamania pogody.

d22wlpo

Mazowieckie. Niż z frontami atmosferycznymi i opady. Alerty pogodowe centrum bezpieczeństwa

Synoptycy IMGW wydali dla województwa mazowieckiego ostrzeżenie drugiego stopnia przed deszczem. W kolejnych dniach sporo przelotnych opadów i burz z wiatrem wiejącym z prędkością do 70 kilometrów na godzinę.

W nadchodzący weekend pokaże się jednak też i słońce. Będzie mu wprawdzie trudno przedostać się przez chmury, więc jego pojawianie się będzie miało sporadyczny charakter. Ale na drobne przebłyski i chwile bez deszczu również można, zdaniem synoptyków, liczyć w ten pierwszy sierpniowy weekend. Maksymalne temperatury zarówno w czwartek, jak i w piątek to od 21 do 24 stopni Celsjusza, w sobotę może być nieco cieplej.

Niedźwiedź ciągnie "obiad" przez drogę. Nagranie z USA

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22wlpo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22wlpo