Trwa ładowanie...

Mazowieckie. Prezydent Płocka dostał korespondencję z pogróżkami. "Takie maile mnie nie wystraszą"

Kolejny samorządowiec straszony. Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski (PO) otrzymał maila, którego autor, podpisujący się jako "morderca z Płocka" grozi mu śmiercią. O przesyłce na elektronicznej poczcie płocki prezydent powiadomił w czwartek w mediach społecznościowych, przytaczając treść korespondencji z antysemickim akcentem.

Share
Płock. Prezydent miasta otrzymał list z pogróżkami. Anonimwy autor, podpisujący się jako "morderca z Płocka", grozi mu śmiercią tPłock. Prezydent miasta otrzymał list z pogróżkami. Anonimwy autor, podpisujący się jako "morderca z Płocka", grozi mu śmiercią tŹródło: Materiały WP, fot: Adobe
d2vdpvh

Prezydent napisał także, że się nie obawia. "Od wielu lat pracuję na rzecz naszej wspólnoty, wcześniej jako radny, później poseł na Sejm, a od 10 lat jako prezydent Płocka. Wsparcie i życzliwość wielu ludzi - moich współpracowników i mieszkańców - daje mi siłę do działania. Dlatego takie maile mnie nie wystraszą. Sprawę zgłosiłem na policję" - taki wpis Andrzej Nowakowski zamieścił na Facebooku.

Przypomniał także, że nie on pierwszy jest samorządowcem, który jest adresatem wiadomości z pogróżkami. Podobne listy docierały już do prezydentów Wrocławia, Gdańska, Białegostoku czy Poznania. "To smutne, że język nienawiści zastępuje merytoryczną, konstruktywną debatę" - skomentował. I powiadomił, że złożył już zawiadomienie na policji, która podjęła czynności.

Autor zapowiada zemstę za jakieś krzywdy. Każe pożegnać się adresatowi z rodziną i zaznacza, że w Połocku nie ma miejsca na Żydów. Swoją przesyłkę kończy słowami "podpisano Morderca z Płocka".

d2vdpvh

Taki list może skutkować karą 2 lat więzienia. Za przesyłanie pogróżek popełnienia przestępstwa, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, grozi autorowi grzywna lub kara ograniczenia albo pozbawienia wolności.

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Coraz gorsza sytuacja na świecie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2vdpvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vdpvh