Trwa ładowanie...

Mazowieckie. W Mławie pies pogryzł trzyletnią dziewczynkę

W Mławie pies pogryzł w mieszkaniu trzyletnią dziewczynkę. Ranne dziecko zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie. Jak ustalono, zwierzę nie było szczepione od ponad dwóch lat. Sprawę bada policja.

Share
Mazowieckie. Pies pogryzł trzyletnią dziewczynkę [zdj. ilustracyjne]
Mazowieckie. Pies pogryzł trzyletnią dziewczynkę [zdj. ilustracyjne]Źródło: Agencja FORUM, fot: Marcin Bielecki
d438p96

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, dziecko przebywało w mieszkaniu w Mławie pod opieką babci i ojca. Dziewczynka weszła do pokoju, w którym zamknięty był pies rasy mieszanej. Pies rzucił się na trzylatkę i dotkliwie ją pogryzł. Dziewczynka ma m.in. obrażenia twarzy i ręki. Ojciec wezwał pogotowie.

Trzylatka została przetransportowana na oddział chirurgii dziecięcej szpitala w Ciechanowie. Jak ustalono, pies nie był szczepiony od grudnia 2018 r. Policja powiadomiła Powiatowego Inspektora Weterynarii, który zdecyduje, jak dalej postępować ze zwierzęciem.

Policja przypomina, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Zachowanie psów wynika najczęściej z błędów popełnianych przez ludzi. Chodzi np. o chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie terminów szczepień, niewłaściwe warunki bytowe oraz brak szkoleń i dyscypliny.

d438p96

Policja zaznacza, że człowiek powinien opiekować się zwierzęciem tak, aby nie stanowiło zagrożenia.

- Zgodnie z art. 160 Kodeksu karnego, kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, a jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - podkreśla oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie, asp.szt. Anna Pawłowska. 

Pies wypadł przez okno. Wszystko nakręcił oniemiały kierowca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d438p96

Podziel się opinią

Share
d438p96
d438p96