Trwa ładowanie...

Mazowieckie. Zatrucie grzybami w ośrodku dla uchodźców. Dzieci w ciężkim stanie

Podopiecznym ośrodka dla cudzoziemców w Dębaku koło Podkowy Leśnej brakowało jedzenia. Rodziny ratowały się grzybami zebranymi w lesie. Efekt tego był taki, że dwójka dzieci uległa ciężkiemu zatruciu pokarmowemu. Potrzebny jest przeszczep wątroby.

Share
Mazowieckie. Tragedia w  ośrodku dla uchodźców w Dębaku koło Podkowy Leśnej. Dzieci zatruły się grzybami. Dwóch chłopców jest w stanie ciężkim, oczekują na przeszczep wątroby (UdSC)Mazowieckie. Tragedia w ośrodku dla uchodźców w Dębaku koło Podkowy Leśnej. Dzieci zatruły się grzybami. Dwóch chłopców jest w stanie ciężkim, oczekują na przeszczep wątroby (UdSC)
d3f2nd1

O tych wydarzeniach poinformował portal OKO.press. Dowiadujemy się, że afgańscy uchodźcy, którzy w podwarszawskim ośrodku znaleźli się już 22 sierpnia po ewakuacji z Kabulu, trafili do placówki nieprzygotowanej na przyjęcie cudzoziemców.

Jak opowiedzieli portalowi świadkowie, uchodźcy w ośrodku nie otrzymali dostatecznej ilości pożywienia. Byli głodni, postanowili pożywić się znalezionymi w lesie grzybami. Nieświadomie zebrali trujące grzyby.

Mazowieckie. Zatrucie grzybami w ośrodku dla uchodźców. Dwoje dzieci w ciężkim stanie. Potrzebny przeszczep wątroby

Do szpitala w Grodzisku Mazowieckim trafiła trójka dzieci jednej z rodzin: 6-letni Ali i 8-letni Mustafa, a także ich siedemnastoletnia siostra Sofia. Z uwagi na pogarszający się szybko stan trójki, pacjentów przewieziono do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. U Sofii nastąpiła poprawa, lecz chłopcy są w stanie krytycznym. Uratować ich może przeszczep wątroby.

d3f2nd1

Według relacji ojca trójki hospitalizowanych dzieci, pierwszy tydzień w Polsce był dla nich fatalnym czasem. Dostawać mieli tylko dwa posiłki dziennie. Chodzili głodni, więc z desperacji zdecydowali się ugotować zupę z grzybów znalezionych w lesie, w którym jest ośrodek - nie wolno im opuszczać terenu placówki, Nie przyszło im do głowy, że runo leśne może nie nadawać się do spożycia. Dzieci poczuły się bardzo źle.

Deszczowy pierwszy dzień szkoły? Najnowsza prognoza pogody

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3f2nd1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f2nd1
d3f2nd1