Trwa ładowanie...

Mazowieckie. Zginął na torach. Przechodzień wpadł pod skład WKD

Do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym popołudniem na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej, pomiędzy stacjami Michałowice a Opacz. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Share
Mazowieckie. W wypadku pod kołami pociągu zginął człowiek. Mężczyzna, który przechodził przez tory na odcinku drogi pomiędzy Michałowicami a Opaczem poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu pracowali strażacy z Pruszkowa i Raszyna
Mazowieckie. W wypadku pod kołami pociągu zginął człowiek. Mężczyzna, który przechodził przez tory na odcinku drogi pomiędzy Michałowicami a Opaczem poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu pracowali strażacy z Pruszkowa i Raszyna Źródło: Materiały WP, fot: Adobe
d2k8nsd

Wszystko wskazuje na to, że to tragiczny incydent. Najprawdopodobniej człowiek, który zginął pod kołami pociągu, znalazł się na torach przez przypadek. Chciał przejść na drugą stronę kolejowej trasy i wybrał niefortunny moment. Nie zauważył nadjeżdżającej kolejki i stracił życie.

Wypadek wydarzył się na odcinku linii kolejowej Warszawskiej Kolei Dojazdowej pomiędzy miejscowościami Michałowice-Osiedle a Opacz-Kolonia w powiecie pruszkowskim. Do zdarzenia doszło około godziny 18.

Mazowieckie. Zginął na torach. Przechodzień wpadł pod skład WKD

Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej. Jak poinformował młodszy brygadier Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, do wypadku przyjechała lokalna Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza i Ochotnicza Straż Pożarna z Raszyna.

d2k8nsd

Zobacz też: Merkury z bliska. Niezwykłe nagranie z sondy BepiColombo

Zdarzenie spowodowało wstrzymanie ruchu kolejowego na tej trasie. Podróżni na czas akcji zostali ewakuowani z pociągu. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia i policyjny zespół dochodzeniowy.

Konsekwencje tego wypadku ze śmiertelną ofiarą były wieczorne utrudnienia na kolejowej trasie. Trzeba było wstrzymać chwilowo ruch Warszawskiej Kolei Dojazdowej na odcinku pomiędzy stacjami Warszawa Śródmieście a Komorów.

d2k8nsd

Przed godziną 20 służby działające na miejscu zakończyły działania, a kursy kolei wróciły do normy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2k8nsd

Podziel się opinią

Share
d2k8nsd
d2k8nsd