Trwa ładowanie...
d3jm5vr

Mazowsze. 43 dzieci wciąż w szpitalu. Trwa kontrola Sanepidu po zatruciu

"Wiele wskazuje na to, że zachorowania wywołała salmonella lub bakteria E.coli"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazowsze. 43 dzieci wciąż w szpitalu. Trwa kontrola Sanepidu po zatruciu
d3jm5vr

43 dzieci z przedszkola gminnego w Chotomowie wciąż przebywa w szpitalu z powodu zatrucia, do jakiego doszło w czwartek. Sprawę bada obecnie Sanepid.

Jak już informowaliśmy , zachorowania mogła wywołać salmonella lub bakteria E.coli. Informację tę podała niedzielę na portalu społecznościowym Gmina Jabłonna. Rzecznik Sanepidu Michał Smoliński potwierdził ją w niedzielę. W poniedziałek rano poinformował, że w szpitalach wciąż przebywa jeszcze 43 dzieci.

"Choć nie znamy jeszcze wyników laboratoryjnych, wiele wskazuje na to, że zachorowania wywołała salmonella lub bakteria E.coli" – informowano.

d3jm5vr

Smoliński zapewnia, że natychmiast po stwierdzeniu pierwszych przypadków zatrucia, pracownicy przedszkola powiadomili rodziców o sytuacji. Zaapelowali też o zgłaszanie do lekarza wszystkich niepokojących objawów, które zostaną zaobserwowane u dzieci.

Władze gminy poinformowały, że o zachorowaniach został powiadomiony Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny i zabezpieczono próbki żywności, które pozwolą poznać źródło zatrucia. Obecnie w placówce trwa kontrola.

Przeczytajcie też: Powstanie Muzeum Wojciecha Młynarskiego? "Ludzie chcą wspominać tatę"

d3jm5vr

Podziel się opinią

Share
d3jm5vr
d3jm5vr