Mazowsze. 43 dzieci wciąż w szpitalu. Trwa kontrola Sanepidu po zatruciu

"Wiele wskazuje na to, że zachorowania wywołała salmonella lub bakteria E.coli"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazowsze. 43 dzieci wciąż w szpitalu. Trwa kontrola Sanepidu po zatruciu

43 dzieci z przedszkola gminnego w Chotomowie wciąż przebywa w szpitalu z powodu zatrucia, do jakiego doszło w czwartek. Sprawę bada obecnie Sanepid.

**Jak już informowaliśmy** , zachorowania mogła wywołać salmonella lub bakteria E.coli. Informację tę podała niedzielę na portalu społecznościowym Gmina Jabłonna. Rzecznik Sanepidu Michał Smoliński potwierdził ją w niedzielę. W poniedziałek rano poinformował, że w szpitalach wciąż przebywa jeszcze 43 dzieci.

"Choć nie znamy jeszcze wyników laboratoryjnych, wiele wskazuje na to, że zachorowania wywołała salmonella lub bakteria E.coli" – informowano.

Smoliński zapewnia, że natychmiast po stwierdzeniu pierwszych przypadków zatrucia, pracownicy przedszkola powiadomili rodziców o sytuacji. Zaapelowali też o zgłaszanie do lekarza wszystkich niepokojących objawów, które zostaną zaobserwowane u dzieci.

Władze gminy poinformowały, że o zachorowaniach został powiadomiony Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny i zabezpieczono próbki żywności, które pozwolą poznać źródło zatrucia. Obecnie w placówce trwa kontrola.

Przeczytajcie też:  Powstanie Muzeum Wojciecha Młynarskiego? "Ludzie chcą wspominać tatę"

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.