Trwa ładowanie...
d32dzrx

Mazowsze. Do pracy zawsze z aparatem. Leśniczy z Celestynowa wyróżniony w konkursie fotograficznym

Na branżowy konkurs fotograficzny „Las w obiektywie leśników” zgłoszonych zostało 1,5 tysięcy fotografii i 40 leśnych filmów. Niektóre naprawdę imponujące - stylowe, profesjonalne i po prostu piękne. Wśród nich także to, zrobione jesienną porą w Nadleśnictwie Celestynów.
Share
Mazowsze. Zachwycający bukowy dywan na fotografii Kamila Żołądka  Nadleśnictwa Celestynów
Mazowsze. Zachwycający bukowy dywan na fotografii Kamila Żołądka Nadleśnictwa CelestynówŹródło: Lasy Państwowe
d32dzrx

Pracują, patrolują swoje leśne rejony, pilnują porządku, dobrostanu zwierząt i koordynują leśne sezonowe prace. A przy okazji podziwiają urodę swojego stanowiska pracy - nikt nie ma tak malowniczej pracy jak leśnicy. Mają możliwość obserwacji leśnych zakamarków o każdej porze roku, w każdym możliwym oświetleniu, w mgle, deszczu i śniegu. A na dodatek te niesamowite spotkania!

Plonem dziesiątej edycji branżowego konkursu pochwaliły się Lasy Państwowe. Nagrodą główną jury nagrodziło zdjęcie pt. "Pościg" autorstwa Szymona Bartosza, wykonane w jesiennych Bieszczadach. Fotografia utrwala dramatyczną ucieczkę łani przed wilkiem. To niezwykły kadr, utrwalający niepowtarzalny moment. Zdjęcie podbiło serce jury swoją dramaturgią. Autora doceniono także za umiejętne uchwycenie w kadrze tej szczególnej, niepowtarzalnej chwili.

Trudno nawet wyobrazić sobie, jakie trzeba mieć szczęście, by złapać taki obrazek. Na ogół wymaga to długiego czajenia się w zaroślach, wstrzymywania oddechu i znoszenia niewygody. Chyba że akurat idzie się na patrol, a aparat trzyma się - na wszelki wypadek - w pogotowiu.

Dramatyczna ucieczka łani przed wilkiem, uchwycona przez Szymona Bartosza, laureata nagrody głównej konkursu "Las w obiektywie leśników" Lasy Państwowe
Dramatyczna ucieczka łani przed wilkiem, uchwycona przez Szymona Bartosza, laureata nagrody głównej konkursu "Las w obiektywie leśników" Źródło: Lasy Państwowe
"Duch puszczy" to fotografia Romana Pasionka, który otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Flora i fauna Lasy Państwowe
"Duch puszczy" to fotografia Romana Pasionka, który otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Flora i fauna Źródło: Lasy Państwowe

Pierwszą nagrodę w kategorii Fauna i flora zdobył Roman Pasionek za swoje zdjęcie pt. "Duch Puszczy". Wśród kolejnych kategorii oglądać można dziesiątki fotografii przedstawiających nie tylko dziką przyrodę, ale również malownicze obrazy przedstawiające leśne mechatroniczne stwory - wielkie maszyny do leśnych prac, kryjące się za drzewami jak przybysze z kosmosu.

d32dzrx

Las pełen skarbów. Leśnicy z Borów Tucholskich pokazali wideo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32dzrx

Podziel się opinią

Share
d32dzrx
d32dzrx