Trwa ładowanie...

Mazowsze. Policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo. "Może być uzbrojony"

"Za pomoc w ukrywaniu się poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi odpowiedzialność karna"

Mazowsze. Policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo. "Może być uzbrojony"
d12g5ja
d12g5ja

Policja poszukuje 39-letniego Mariusza Pawła Dąbrowskiego, ps. Lipek, który podejrzany jest o zastrzelenie w poniedziałek w Płońsku (Mazowieckie) 33-letniego mieszkańca tego miasta, Dariusza T. Poszukiwany może być uzbrojony.

Jak poinformowała płońska Komenda Powiatowa Policji, zgodę na ujawnienie danych osobowych, a także wizerunku podejrzanego, wyraziła tamtejsza Prokuratura Rejonowa.

Poszukiwany to Mariusz Paweł Dąbrowski, ps. "Lipek", syn Jana, urodzony 31 grudnia 1978 r. i na stałe zameldowany w Płońsku - podała tamtejsza policja. Jak podkreślono w komunikacie, "poszukiwany może posiadać przy sobie broń".

Policja apeluje, by w przypadku napotkania poszukiwanego lub posiadania wiedzy na temat miejsca jego przebywania, niezwłocznie przekazać takie informacje, np. dzwoniąc na numery alarmowe 997 bądź 112. Policja podkreśla, że informacje można przekazywać anonimowo.

d12g5ja

Jednocześnie policja przypomina, że za pomoc w ukrywaniu się poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi odpowiedzialność karna.

Do zabójstwa 33-letniego Dariusza T. doszło w poniedziałek rano, na jednym z osiedli mieszkaniowych w Płońsku w pobliżu miejsca zamieszkania ofiary. Na skutek ran postrzałowych mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala. Według nieoficjalnych informacji zarówno Dariusz T., jak i podejrzany o jego zabójstwo Mariusz Paweł Dąbrowski byli w przeszłości notowani za różnego rodzaju przestępstwa.

Rzeczniczka płońskiej policji Kinga Drężek zastrzegła, iż na razie motywy zabójstwa są badane. "Prowadzimy jeszcze pewne ustalenia w tym kierunku. Nie ma na razie jednoznacznych wskazań" - dodała.

d12g5ja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12g5ja