Trwa ładowanie...

Mazowsze. Policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo. "Może być uzbrojony"

"Za pomoc w ukrywaniu się poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi odpowiedzialność karna"
Share
Mazowsze. Policja poszukuje podejrzanego o zabójstwo. "Może być uzbrojony"
d3vvovc

*Policja poszukuje 39-letniego Mariusza Pawła Dąbrowskiego, ps. Lipek, który podejrzany jest o zastrzelenie w poniedziałek w Płońsku (Mazowieckie) 33-letniego mieszkańca tego miasta, Dariusza T. Poszukiwany może być uzbrojony. *

Jak poinformowała płońska Komenda Powiatowa Policji, zgodę na ujawnienie danych osobowych, a także wizerunku podejrzanego, wyraziła tamtejsza Prokuratura Rejonowa.

Poszukiwany to Mariusz Paweł Dąbrowski, ps. "Lipek", syn Jana, urodzony 31 grudnia 1978 r. i na stałe zameldowany w Płońsku - podała tamtejsza policja. Jak podkreślono w komunikacie, "poszukiwany może posiadać przy sobie broń".

d3vvovc

Policja apeluje, by w przypadku napotkania poszukiwanego lub posiadania wiedzy na temat miejsca jego przebywania, niezwłocznie przekazać takie informacje, np. dzwoniąc na numery alarmowe 997 bądź 112. Policja podkreśla, że informacje można przekazywać anonimowo.

Jednocześnie policja przypomina, że za pomoc w ukrywaniu się poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi odpowiedzialność karna.

Do zabójstwa 33-letniego Dariusza T. doszło w poniedziałek rano, na jednym z osiedli mieszkaniowych w Płońsku w pobliżu miejsca zamieszkania ofiary. Na skutek ran postrzałowych mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala. Według nieoficjalnych informacji zarówno Dariusz T., jak i podejrzany o jego zabójstwo Mariusz Paweł Dąbrowski byli w przeszłości notowani za różnego rodzaju przestępstwa.

Rzeczniczka płońskiej policji Kinga Drężek zastrzegła, iż na razie motywy zabójstwa są badane. "Prowadzimy jeszcze pewne ustalenia w tym kierunku. Nie ma na razie jednoznacznych wskazań" - dodała.

d3vvovc

PAP

Przeczytajcie też: Jest decyzja ws. odwołania Pawła Potoroczyna z funkcji szefa Instytutu Adama Mickiewicza

d3vvovc

Podziel się opinią

Share
d3vvovc
d3vvovc