Trwa ładowanie...

Mazowsze. Ponad 100 tys. osób bez prądu. Opady śniegu sparaliżowały województwo

Strażacy interweniowali już blisko 300 razy, w związku z opadami śniegu.

Share
Mazowsze. Ponad 100 tys. osób bez prądu. Opady śniegu sparaliżowały województwo
d4myoit

Dla wielu mieszkańców Mazowsza jest to bardzo trudny poranek. Ponad 100 tysięcy osób w całym województwie nie ma prądu. Najgorzej sytuacja wygląda w okolicach Legionowa i Mińska Mazowieckiego. W Warszawie drogi są przejezdne, jednak najgorsze warunki panują na często nieodśnieżonych chodnikach. Obfite opady śniegu dawały się we znaki wszystkim już w czwartkowy wieczór. Ponad 100 piaskarek i pługów wyjechało na ulice stolicy.

Na Mazowszu ponad 140 tysięcy osób pozbawionych jest prądu. Pod ciężarem śniegu, który padał od czwartku połamanych zostało wiele drzew, które zerwały linie energetyczne w wielu miejscach województwa mazowieckiego. Strażacy interweniowali już blisko 300 razy w związku z opadami śniegu.

Ponad 270 interwencji mazowieckich strażaków w związku z opadami śniegu, strażacy usuwają powalone drzewa i połamane gałęzie

d4myoit

— Straż Pożarna (@KwPSPWwa)

- Wszystkie ekipy elektromonterów już pracują w terenie, dokonujemy przełączeń w sieci. mamy nadzieje, ze jeszcze dziś uda się usunąć awarie i przywrócić zasilanie - mówi w rdc Katarzyna Burda Mazurek z PGE.

Choć ulice w Warszawie oraz w wielu innych miejscach są już na szczęście przejezdne, to na chodnikach panują bardzo trudne warunki. Głównie ze względu na zalegające na nich błoto pośniegowe, które utrudnia przemieszczenie się szczególnie osobom starszym.

Źródło: (WawaLove.pl/rdc)

d4myoit
d4myoit

Podziel się opinią

Share
d4myoit
d4myoit