Trwa ładowanie...

Mazowsze. W ramach ćwiczeń zawyją syreny

Od wtorku do piątku na Mazowszu uruchamiane będą syreny alarmowe. Nie należy podejmować żadnych czynności. To ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu nalotów z powietrza.

Mazowsze. Od wtorku do piątku będą wyły syrenyMazowsze. Od wtorku do piątku będą wyły syrenyŹródło: East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
d4i51hz
d4i51hz

Uruchomienie syren planowane jest w dniach 6-9 października.

Będzie słychać trzyminutowe, modulowane dźwięki syren sygnalizujących ogłoszenie alarmu, a także trzyminutowe dźwięki ciągłe oznaczające jego odwołanie.

- Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu RENEGADE–SAREX-20 - informuje komunikat Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu nalotów z powietrza. - W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności - podkreśla MUW.

d4i51hz

Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny zostaną uruchomione przez wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4i51hz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i51hz