Trwa ładowanie...

Mazowsze. Wołomin. Wandale zniszczyli mienie kolejowe

Gabloty informacyjne, wiaty peronowe oraz wagon zniszczyli dwaj mężczyźni. PKP oszacowała straty na 6,5 tysiąca zł. Wandale zostali zatrzymani. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz nakaz naprawienia szkód.

Mazowsze. Wołomin. Wandale zniszczyli mienie kolejoweŹródło: Materiały prasowe
d1y48n3

Mienie niszczyli dwaj mężczyźni - 19 i 20-latek. Najpierw niszczyli wiaty przystanku PKP Urle. Policjanci z Jadowa otrzymali zgłoszenie, więc pojechali na miejsce zdarzenia. Tam nikogo nie zastali, jednak stwierdzili zniszczonych 8 informacyjnych gablot peronowych.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni prawdopodobnie wsiedli do pociągu i odjechali w kierunku Łochowa.

Wkrótce policja dostała informacje, że do podobnego zdarzenia doszło również na stacji PKP Ostrówek Węgrowski, a ponadto w pociągu relacji Małkinia – Warszawa Wileńska ktoś wyrwał pięć młotków bezpieczeństwa i zbił szybę jednego z bocznych okien wagonu.

d1y48n3

Policja poprosiła PKP Koleje Mazowieckie o przekazanie monitoringu zarówno ze stacji kolejowych, na których doszło do uszkodzenia mienia, jak również z pociągu. Funkcjonariusze na podstawie video szybko ustalili podejrzanych.

Kilka dni temu policjanci z Jadowa udali się do 19-letniego mieszkańca Strachowa, u którego w mieszkaniu ujawnili i zabezpieczyli dwa młotki bezpieczeństwa pochodzące z pociągu. Tego samego dnia funkcjonariusze pojechali też do 20-latka, mieszkańca Adampola. U niego też ujawnili dwa kolejne młotki bezpieczeństwa. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do celi.

Do zdarzenia niszczenia mienia doszło 25 marca.

d1y48n3

Zobacz wideo: Miał trzy nerki. Lekarze w szpitalu nie mogli w to uwierzyć

d1y48n3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y48n3