ycipk-15fg82

Mazowsze. Zasłużony funkcjonariusz policji przechodzi na emeryturę

Policja na Mazowszu pożegnała jednego ze swoich najbardziej zasłużonych funkcjonariuszy. Przez lata duet mł. asp. Sebastian Domański i owczarek Azmar byli niemal nierozłączni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazowsze. Policjanci żegnają wieloletniego współpracownika
Mazowsze. Policjanci żegnają wieloletniego współpracownika (Policja, Fot: Policja)
ycipk-15fg82

Komenda Policji w Węgrowie na Mazowszu pożegnała owczarka niemieckiego, który służył w jej szeregach od 2012 roku. Od tego czasu pies służył w Komendzie Powiatowej w Węgrowie, ale wspomagał swoją pracą też inne jednostki Policji.

Rodzeństwo owczarka to także funkcjonariusze policji. W czasie swojej siedmioletniej służby Azmar wielokrotnie wskazał drogę odejścia sprawcy z miejsca zdarzenia, co doprowadziło do ich zatrzymań.

Azmar może poszczycić się także nie lada węchem. Ten zmysł pozwolił na znalezienie wielu skradzionych przedmiotów. – Owczarek pomagał w poszukiwaniu zaginionych osób, odwiedzał szkoły i z wielką ochotą uczestniczył w pokazach tresury i posłuszeństwa – podkreślają jego współpracownicy z komendy w Węgrowie.

ycipk-15fg82

Ponad rok temu Azmar zachorował. Lekarz stwierdził u funkcjonariusza problemy ze stawami, co utrudniło mu służbę. Teraz odchodzący na emeryturę Azmar trafi do domu swojego opiekuna.

Mł. asp. Sebastian Domański podkreślił, że nie mógłby postąpić inaczej ze swoim wieloletnim przyjacielem.

Policjanci w specjalnym komunikacie złożyli swemu "koledze" życzenia zdrowia i odpoczynku i podziękowali za wieloletnią służbę, poświęcenie i wierność.

Źródło: Policja Mazowiecka

ycipk-15fg82

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Biedroń wstrząśnięty spotem WP. Zaskakujące słowa o Jarosławie Kaczyńskim

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15fg82

ycipk-15fg82
ycipk-15fg82