Trwa ładowanie...
dbs22cv

Mazowsze. Żołnierze WOT oddali blisko 200 litrów krwi

W czasie wakacji stany magazynowe krwi dramatycznie maleją. Mazowieccy żołnierze biorą udział w zbiórce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazowsze. Żołnierze oddają krew (fot. Wojska Obrony Terytorialnej)
Mazowsze. Żołnierze oddają krew (fot. Wojska Obrony Terytorialnej)
dbs22cv

Już w połowie lipca Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak zwrócił się z apelem do żołnierzy Wojska Polskiego o zgłaszanie się do punktów poboru i oddawanie krwi.

Jak podaje rzeczniczka prasowa 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, Aneta Szczepaniak, w trakcie operacji "Odporna Wiosna" żołnierze tej jednostki, która działa na północy Mazowsza – w Ciechanowie, oddali blisko 200 litrów krwi.

Mazowsze. Będą kolejne zbiórki krwi

dbs22cv

Aktualnie planowane są dalsze akcje w tym kierunku i zbiórki. Już 21 sierpnia odbędzie się zbiórka krwi dedykowana służbom mundurowym. Pomysłodawcami wydarzenia są żołnierze 54 batalionu lekkiej piechoty wraz z zarządem Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica w Ząbkach oraz Stowarzyszeniem HEIMUR.

"Zobacz także: Wyłowili cały arsenał z jeziora. Wielka akcja wojska i saperów"

"Oprócz żołnierzy zegrzyńskiego batalionu 5 MBOT, w zbiórce udział również wezmą żołnierze 2 Regionalnej Bazy Logistycznej z Rembertowa oraz Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia z Zielonki. Druga zbiórka zorganizowana zostanie dla wszystkich chętnych krwiodawców i odbędzie się 23 sierpnia przy Miejskim Centrum Sportu w Ząbkach" – podaje Aneta Szczepaniak.

Obecnie w szeregach WOT jest już 4549 honorowych krwiodawców, z czego od początku bieżącego roku przybyło 964 żołnierzy oddających krew. W 2020 roku oddali oni 2496,35 litów krwi.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbs22cv

Podziel się opinią

Share

dbs22cv

dbs22cv