Trwa ładowanie...

Metro: 140 mln pasażerów w 2012!

Najczęściej uczęszczaną stacją jest Centrum. Najmniej: Stare Bielany

Metro: 140 mln pasażerów w 2012!
d2v9kyq
d2v9kyq

140 mln razy jeździli Metrem Warszawskim pasażerowie w zeszłym roku. Najczęściej uczęszczaną - co chyba nie dziwi - jest stacja Centrum. Korzystało z niej ok. 80 tys. osób dziennie!

Jak wynika z danych Metra Warszawskiego, popularnymi stacjami są Politechnika i Ratusz-Arsenał – ok. 60-65 tys. pasażerów dziennie. Najmniejszy tłok panuje z kolei na stacjach Stare Bielany i Wawrzyszew. Dziennie korzystało z nich po ok. 8 tys. osób.

- Do niedawna wśród najmniej obłożonych stacji były również Młociny, ale po otwarciu mostu Skłodowskiej-Curie liczba pasażerów w tym miejscu wzrosła – mówi Paweł Siedlecki z biura prasowego Metra Warszawskiego.

Największy tłok w metrze panuje w porannym szczycie, gdy pasażerowie jadą na tę samą godzinę do pracy. W popołudniowym – między godz. 14.00 a 17.00 – obłożenie pociągów rozkłada się bardziej równomiernie, niż rano. - Najbardziej obciążone są wówczas węzły przesiadkowe, czyli Centrum, Ratusz-Arsenał, Dworzec Gdański i Wilanowska – mówi Paweł Siedlecki.

d2v9kyq

W popołudniowym szczycie zatory zdarzają się również na stacji Wierzbno, zwłaszcza gdy o jednej godzinie wyjdą pracownicy pobliskich biurowców. Warto wówczas zostać w pracy 15 minut dłużej, by pojechać mniej zatłoczonym składem.

Z weekendowych nocnych kursów metra korzysta ok. 8-10 tys. osób. Głównie są to pasażerowie jadący w stronę Ursynowa.
(Źródło WSP )

d2v9kyq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v9kyq